Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı, şəhid mayor Şixamir Qaflanovun ailəsi ziyarət olunub
DOST Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Seymur Alıyev Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı, şəhid mayor Şixamir Qaflanovun ailəsini ziyarət edib.
Daxili Qoşunların "Bəbir" Xüsusi Təyinatlı Dəstəsinin komandiri olan Şixamir Qaflanov şərəfli döyüş yolu keçib və Füzuli istiqamətində gedən döyüşlərdə şəhid olub. Prezident İlham Əliyevin sərəncamları ilə ölümündən sonra “Vətən Müharibəsi Qəhrəmanı” adı, “Vətən uğrunda” və “Cəbrayılın azad olunmasına görə” medalları ilə təltif edilib.
Bir qız övladı yadigar qalan şəhidimizin ailəsi dövlət tərəfindən mənzillə təmin edilib, həmçinin digər sosial dəstək tədbirləri ilə əhatə olunub.
Ailə ilə görüşdə Şixamir Qaflanovun şərəfli döyüş yolundan bəhs olunub, xatirəsi anılıb. Seymur Alıyev şəhid ailələri ilə bağlı genişmiqyaslı sosial dəstək tədbirlərinin həyata keçirildiyini, şəhidimizin ailəsinin bundan sonra da daim sosial dəstək tədbirləri ilə əhatə olunacağını qeyd edib.
Şəhid ailəsi ziyarət üçün təşəkkür edib, onlara dövlət tərəfindən göstərilən diqqət və qayğıdan razılığını bildirib.

Посещение семьи шехида Шихамира Гафланова
Заместитель председателя Правления Агентства DOST Сеймур Алыев посетил семью шехида Отечественной войны, майора Шихамира Гафланова.
Шихамир Гафланов, командир спецподразделения "Бабир" Внутренних войск, прошел славный боевой путь и погиб в боях на Физулинском направлении. По указу Президента Ильхама Алиева он был посмертно удостоен звания "Героя Отечественной войны" и награжден медалями "За Отечество" и "За освобождение Джебраила".
Семья шехида, у которого осталась одна дочь, получила жилье от государства и была охвачена различными мерами социальной поддержки.
Во время встречи с семьей Сеймур Алыев рассказал о боевом пути Шихамира Гафланова и почтил его память. Он отметил, что государство проводит масштабные мероприятия по социальной поддержке семей погибших, и семья героя будет продолжать получать необходимую помощь и заботу.