DOST əməkdaşları şəhid anasını evində ziyarət etdi
5 saylı Bakı DOST Mərkəzinin əməkdaşları 8 Noyabr - Zəfər Günü münasibətilə şəhid Rüstəm Rüstəmovun valideyni, evdə (səyyar) sosial xidmət göstərilən Zemfira Rüstəmovanı evində ziyarət ediblər.
Görüş zamanı şəhidlərimizin əziz xatirəsinin xalqımız tərəfindən hər zaman əziz tutulduğu, şəhid ailələrinin dövlətimiz tərəfindən daim diqqət mərkəzində saxlanıldığı qeyd edilib. Şəhid Rüstəm Rüstəmovun keçdiyi döyüş yolu xatırlanıb, göstərdiyi igidliklərdən bəhs olunub.
Zemfira xanım ona göstərilən diqqət və qayğıya görə ölkə rəhbərliyinə, DOST Agentliyinin rəhbərliyi və bütün əməkdaşlarına təşəkkürünü bildirib.
Qeyd edək ki, Nəsimi rayon sakini Zemfira Rüstəmovaya ötən ildən 5 saylı Bakı DOST Mərkəzi tərəfindən evdə (səyyar) sosial xidmət göstərilir. Mərkəzin sosial xidmətçiləri tərəfindən vətəndaşa yemək hazırlanması, zəruri ərzaq və məişət mallarının alınması, həkimin təyinatı ilə aptekdən dərman alınması, kommunal xərclərin ödənilməsi və digər xidmətlər təqdim edilir.

Сотрудники 5-го Бакинского DOST Центра посетили мать шехида Рустама Рустамова, Земфиру Рустемову, в её доме по случаю 8 ноября — Дня Победы.
Во время встречи было подчеркнуто, что память о наших героях всегда сохраняется в сердцах народа, а семьи погибших солдат находятся под постоянным вниманием со стороны государства. Вспоминался боевой путь Рустама Рустамова и его героизм.
Земфира ханум поблагодарила руководство страны, руководство Агентства DOST и всех сотрудников за внимание и заботу, оказанные ей.
Напомним, что с прошлого года 5-й Бакинский DOST Центр предоставляет Земфире Рустемовой социальные услуги на дому (мобильные социальные услуги). Социальные работники центра обеспечивают её приготовлением пищи, покупкой необходимых продуктов и бытовых товаров, приобретением лекарств по назначению врача, оплатой коммунальных услуг и другими услугами.