COP29 tədbirində iştirak etmək üçün ölkəmizdə səfərdə olan Çinin İnsan Resurslarının İnkişafı Nazirliyinin Beynəlxalq əməkdaşlıq departamentinin direktor müavini Şu Rixua və İndoneziyanın Sənaye Əlaqələri və Əmək Təhlükəsizliyi İnkişafı üzrə Baş İdarəsinin katibi Surya Lukita Varmanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyətləri 5 saylı Bakı DOST Mərkəzi ilə tanış olublar.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Seymur Alıyev son illər ölkəmizdə aparılan sosial islahatların uğurları, DOST Konsepsiyasının üstünlükləri barədə məlumat verib. Qeyd olunub ki, DOST Mərkəzlərində sosial sahələr üzrə üzrə 160 növ xidmət “bir pəncərə”dən təqdim olunur.
Qonaqlarla görüşdə DOST Konsepsiyası və sosial sahədə e-xidmətlərə dair təqdimatlar edilib, gələcək əməkdaşlığa dair fikir mübadiləsi aparılıb.

В рамках визита, приуроченного к участию в мероприятии COP29, делегации Министерства человеческих ресурсов Китая, возглавляемые заместителем директора департамента международного сотрудничества Шу Рихуа, и Индонезии, возглавляемые секретарем Главного управления по связям с промышленностью и развитию безопасности труда Сурьей Лукидой Вармой, посетили Бакинский центр DOST № 5.
Заместитель председателя правления Агентства DOST Сеймур Алыев рассказал о успехах социальных реформ, проводимых в стране в последние годы, а также о преимуществах концепции DOST. Было отмечено, что в центрах DOST предоставляется 160 видов социальных услуг через принцип «единого окна».
Во время встречи с гостями были представлены презентации о концепции DOST и электронных услугах в социальной сфере, а также состоялся обмен мнениями о возможных направлениях будущего сотрудничества.