Qazaxıstan nümayəndə heyəti 4 saylı Bakı DOST Mərkəzində olub
Qazaxıstanın Rəqəmsal İnkişaf, İnnovasiyalar və Aerokosmik Sənaye Nazirliyinin “Vətəndaşlar üçün Hökumət” Dövlət Korporasiyasının nümayəndə heyəti 4 saylı Bakı DOST Mərkəzində olub.
DOST Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Seymur Alıyev DOST mərkəzlərinin fəaliyyəti barədə qonaqlara məlumat verib. DOST konsepsiyasının ölkəmizdə dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, operativ, vətəndaş məmnunluğu prinsipi əsasında göstərilməsinə şərait yaratdığı vurğulanıb.
Daha sonra keçirilən görüşdə nümayəndə heyəti üçün DOST konsepsiyası barədə təqdimat nümayiş etdirilib. Təqdimatda DOST mərkəzlərində vətəndaşlara sosial müdafiə və sosial təminat, tibbi-sosial ekspertiza və reabilitasiya, sosial sığorta, əmək və məşğulluq sahələri üzrə göstərilən xidmətlər barədə məlumat verilib.

Делегация Казахстана посетила Бакинский Центр DOST №4
Делегация Государственной корпорации «Правительство для граждан» Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Казахстана посетила Бакинский центр DOST №4.
Заместитель председателя правления агентства DOST Сеймур Алыев проинформировал гостей о деятельности центров DOST. Подчеркнуто, что концепция DOST создала условия для предоставления государственных социальных услуг в нашей стране из «единого окна», на принципе удовлетворения граждан.
На встрече, состоявшейся позже, для делегации была показана презентация концепции DOST. Гости были проинформированы об услугах, предоставляемых гражданам в центрах DOST в сферах социальной защиты и социального обеспечения, медико-социальной экспертизы и реабилитации, социального страхования, труда и занятости.
На встрече также были обсуждены перспективы сотрудничества между учреждениями, состоялся обмен мнениями по вопросам, представляющим двусторонний интерес.