Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin “Könüllü DOST” proqramına bu il daha 6 minə yaxın müraciət olub və proqrama daha 232 nəfər cəlb edilib.
“Könüllü DOST” proqramı "Gənc DOST", "Gümüşü DOST", “Korporativ DOST”, “İnklüziv DOST” və "Distant DOST" altproqramlarından ibarətdir.
DOST könüllüləri DOST mərkəzlərində vətəndaş məmnunluğuna uyğun xidmətlərin göstərilməsində, vətəndaşların qarşılanması, məlumatlandırılması, xidmət pəncərələrinə yönləndirilməsi və s. işlərdə dəstək verirlər.
DOST Agentliyi və ilk DOST mərkəzi 2019-cu ilin may ayında açılıb. Həmin vaxtdan “Könüllü DOST” proqramına 84,1 min müraciət olub. Proqramda iştirak edənlərin sayı isə 3,1 min nəfər təşkil edib.

В этом году в программу «Волонёр DOST» агентства DOST при Министерстве труда и социальной защиты населения поступило еще около 6000 заявок и в программе было задействовано еще 232 человека.
Программа «Волонтер DOST» состоит из подпрограмм «Молодой DOST», «Серебряный DOST», «Корпоративный DOST», «Инклюзивный DOST» и «Дистанционный DOST».
Волонтеры DOST приветствуют граждан в центрах, предоставляют информацию, направляют их к окнам обслуживания и оказывают поддержку в других задачах.
Агентство DOST и первый центр DOST были открыты в мае 2019 года. С тех пор в программу «DOST Волонтёр» было подано 84 100 заявок. Количество участников программы составило 3,1 тыс. человек.