DOST Agentliyi ilə Azərbaycan Banklar Assosiasiyası arasında Anlaşma memorandumu imzalanıb
Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat Agentliyi (DOST) ilə Azərbaycan Banklar Assosiasiyası (ABA) arasında birgə əməkdaşlıq haqqında Anlaşma memorandumu imzalanıb. Sənədi DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov və Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının İdarə Heyətinin sədri Zakir Nuriyev imzalayıblar.
Fərid Məmmədov imzalanma mərasimindəki çıxışı zamanı rəhbərlik etdiyi qurumun fəaliyyəti barədə məlumat verib. O qeyd edib ki, qısa müddət ərzində sosial sahədə brendə çevrilən DOST-un fəaliyyəti bir sıra nüfuzlu beynəlxalq təşkilatlar tərəfindən yüksək qiymətləndirilib.
Zakir Nuriyev memorandumun qarşılıqlı əməkdaşlığın geniş spektrlərini əhatə edəcəyini bildirib və hər iki qurum üçün müsbət nəticələr gətirəcəyini qeyd edib.
Memoranduma əsasən, tərəflər praktiki əlaqələrin genişləndirilməsi, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi, birgə proqramların təşkili, innovativ təşəbbüslərin həyata keçirilməsi, korporativ sosial məsuliyyət sahəsində əməkdaşlığın qurulması, sosial sahədə maarifləndirilmə və s. məsələlər barədə birgə əməkdaşlıqla bağlı razılığa gəliblər.
Razılaşma çərçivəsində əlilliyi olan şəxslərin bank xidmətlərinə əlçatanlığının təmin edilməsi istiqamətində birgə tədbirlərin görülməsi, Assosiasiya üzvlərinin əməkdaşları üçün əlilliyi olan şəxslərə münasibətdə xüsusi yanaşmanın formalaşdırılması və təkmilləşdirilməsi məqsədi ilə müvafiq sahələrə aid seminarlar, konfranslar, təlimlərin keçirilməsi, birgə əməkdaşlıq proqramlarına könüllülərin cəlb edilməsi və s. istiqamətdə razılıq əldə olunub.

Между Агентством устойчивого и оперативного социального обеспечения (DOST) и Ассоциацией банков Азербайджана (АБА) подписан меморандум о взаимопонимании о сотрудничестве. Документ подписали председатель правления агентства DOST Фарид Мамедов и председатель правления Ассоциации банков Азербайджана Закир Нуриев.
Выступая на церемонии подписания, Фарид Мамедов проинформировал о деятельности возглавляемого им учреждения. Он отметил, что деятельность DOST, которая за короткий период времени стала брендом в социальной сфере, была высоко оценена несколькими престижными международными организациями.
Закир Нуриев сказал, что меморандум будет охватывать широкий спектр сотрудничества, и отметил, что он имеет положительные результаты для широкого круга институтов.
Согласно меморандуму, стороны договорились о сотрудничестве, дальнейшем расширении практических отношений, обмене взаимным опытом, организации совместных программ, реализации инновационных инициатив, налаживании сотрудничества в сфере корпоративной социальной ответственности, повышении осведомленности в социальной сфере и т. д.
В рамках соглашения были достигнуты договоренности принятие совместных мер по обеспечению доступности банковских услуг для лиц с ограниченными возможностями, в целях формирования и совершенствования особого подхода к лицам с ограниченными возможностями у сотрудников Ассоциации, проведение семинаров, конференций, тренингов в соответствующих областях, привлечение волонтеров к совместным программам сотрудничества и др.