DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin növbəti iclası keçirilib. Görüşdə iyul ayı ərzində görülən işlərlə bağlı müzakirələr aparılıb, hesabatlar təqdim olunub.
Hüquq departamentinin müdir müavini Aydan Salıfova “Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat (DOST) Agentliyinin Aparatı və “DOST” mərkəzlərində elektron yazışma Qaydaları”nın yeni redaksiyada təsdiq edilməsi, həmçinin “Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat Agentliyinin Gender bərabərliyi üzrə Tələbləri”nin təsdiq edilməsi üçün İdarə Heyətinə təqdim edib.
İclasda Maliyyə və mühasibatlıq departamentinin Hesabatlılıq və təhlil şöbəsinin müdiri Ceyhun Yusifov və Satınalmalar və təminat departamentinin Satınalmalar şöbəsinin baş mütəxəssisi Nurlan Namazlı DOST Agentliyinin maliyyə-təsərrüfat fəaliyyəti ilə bağlı hesabatlar təqdim ediblər.
Sonda İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov təqdim olunan hesabatlarla bağlı fikirlərini bildirib, bu istiqamətdə müvafiq tapşırıqlar verib.

Состоялось заседание Совета Агентства DOST
Состоялось очередное заседание Правления Агентства DOST. На встрече состоялось обсуждение проделанной работы в июле и были представлены отчеты.
Заместитель начальника юридического отдела Айдан Салифова представила на утверждение Правления «Правила об электронной переписке в Аппарате Агентства устойчивого и оперативного социального обеспечения и центрах DOST» в новой редакции, а также «Требования к гендерному равенству Агентства устойчивого и оперативного социального обеспечения».
На встрече начальник отдела отчета и анализа Департамента финансов и бухгалтерского учета Джейхун Юсифов и главный специалист отдела закупок Департамента закупок и обеспечения Нурлан Намазлы представили отчеты о финансово-хозяйственной деятельности Агентства DOST.
В завершение Председатель Правления Фарид Мамедов высказал свое мнение по представленным докладам и дал соответствующие поручения в этом направлении.