Nazir Sahil Babayev Zaqatalada vətəndaşları qəbul edib
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev Zaqatala rayonunda Zaqatala və Balakən rayonlarının sakinlərini qəbul edib.
Qəbuldan əvvəl Sahil Babayev və Zaqatala rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Mübariz Əhmədzadə Ümummilli Liderimiz Heydər Əliyevin abidəsini ziyarət ediblər.
Qəbul zamanı vətəndaşlar aktiv məşğulluq proqramlarına, o cümlədən özünüməşğulluq proqramına cəlb edilmə, ünvanlı sosial yardım, mənzil təminatı, əlillik, və s. məsələlərlə bağlı müraciət ediblər. Müraciət edənlər sırasında şəhid ailələrinin üzvləri və müharibə iştirakçıları da olub.
Hər bir müraciət fərdi qaydada araşdırılaraq nəticəsinə uyğun tədbirlər görülüb.
Vətəndaşlar  müraciətlərinə əsasən aktiv məşğulluq  proqramlarına, o cümlədən özünüməşğulluq, ictimai işlər proqramlarına, reabilitasiya xidmətlərinə cəlb edilmələri üçün  qeydiyyata alınıblar. Sorğu xarakterli müraciətlərlə bağlı müvafiq mövzularda izahatlar verilib.

Министр труда и социальной защиты населения Сахил Бабаев принял жителей Загатальского и Балакенского районов.
Перед приемом Сахил Бабаев и глава исполнительной власти Загатальского района Мубариз Ахмедзаде посетили памятник нашему общенациональному лидеру Гейдару Алиеву.
В ходе приема граждане обратились по вопросам программы самозанятости, адресной социальной помощи, жилищного обеспечения, инвалидности и т. д. Среди обратившихся были члены семей шехидов и участники войны.
Каждое обращение рассматривалась индивидуально, и по результату принимались меры.
Граждане регистрируются для участия в программах активной занятости, в том числе самозанятости, программах социальной работы и реабилитационных услуг на основании их заявлений. Были даны пояснения по актуальным темам, связанным с запросами.