DOST Agentliyinin nümayəndə heyəti və BSTA rəhbərliyi birgə işgüzar nahar edib
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyətinin İsveçrəyə səfəri davam edir. Səfər çərçivəsində DOST Agentliyinin nümayəndə heyəti və BSTA rəhbərliyinin iştirakı ilə işgüzar nahar təşkil olunub.
Naharda DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov, DOST Xidmətləri departamentinin müdiri Aygün Musayeva və Beynəlxalq əlaqələr, proqramlar və layihələr departamentinin müdiri Emin Məmmədov, BSTA-dan isə Üzvlük xidmətləri və məhsullar üzrə direktoru Qraham Minton, baş katibin ofis rəhbəri Yens Şremmer, Sosial təminatın inkişafı şöbəsinin direktoru Raul Ruqqia və Tanınma proqramı üzrə menecer Yohanna Maas iştirak edib.
Görüş zamanı BSTA-nın qlobal və regional gündəliyi müzakirə olunub, qarşılıqlı əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi perspektivləri haqqında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, DOST Agentliyi bu ilin yanvar ayında Beynəlxalq Sosial Təminat Assosiasiyasına üzv seçilib.

Визит делегации во главе с председателем правления Агентства DOST Фаридом Мамедовым в Швейцарию продолжается. В рамках визита был организован бизнес-ланч с участием делегации Агентства DOST и руководства МАСО.
В мероприятии со стороны Агенства DOST приняли участие Председатель совета директоров агентства Фарид Мамедов, руководитель отдела услуг DOST Айгюн Мусаева и руководитель отдела международных связей, программ и проектов Эмин Мамедов, со стороны МАСО присутствовали директор членских услуг и продуктов МАСО Грэхам Минтон, руководитель офиса Генерального секретаря Йенс Шреммер, директор департамента по развитию социального обеспечения Рауль Руджиа и менеджер программы признания Йоханна Маас.
В ходе встречи была обсуждена глобальная и региональная повестка дня МАСО, а также состоялся обмен широкими мнениями о перспективах развития взаимного сотрудничества.
Отметим, что Агентство DOST было избрано членом Международной ассоциации социального обеспечения в январе этого года.