DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov şəhid baş leytenant Vüsal Babayevin ailəsini ziyarət edib.
Vətən müharibəsində şərəfli döyüş yolu keçən Vüsal Babayev Füzuli uğrunda gedən döyüşlərdə şəhid olub. Prezident İlham Əliyevin Sərəncamları ilə o, "Vətən uğrunda" və "Füzulinin azad edilməsinə görə" medalları ilə təltif olunub.
Görüşdə şəhidin xatirəsi yad edilib və onun daim qəlbimizdə yaşayacağı vurğulanıb.
Dövlət başçısının tapşırığına əsasən şəhid ailələri və müharibə veteranlarının geniş miqyaslı sosial dəstək tədbirləri ilə əhatə olunduqları bildirilib. Ailənin yaşayışının hər zaman diqqətdə saxlanılacağı, şəhid ailələri üçün nəzərdə tutulan dəstək tədbirləri ilə əhatə olunacaqları qeyd edilib.
Şəhid Vüsal Babayevin həyat yoldaşı Aynur Babayeva dövlət tərəfindən onlara göstərilən diqqət və qayğıdan razılığını ifadə edib.

Председатель правления агентства DOST Фарид Мамедов посетил семью погибшего старшего лейтенанта Вусала Бабаева.
Вусал Бабаев, доблестно сражавшийся в Отечественной войне, стал шехидом в боях за Физули. Распоряжениями Президента Ильхама Алиева он награжден медалями «За Отечество» и «За освобождение Физули».
На встрече почтили память шехида и подчеркнули, что он всегда будет жить в наших сердцах.
В соответствии с поручением Главы государства, семьи шехидов и ветераны войны охвачены широкомасштабными мерами социальной поддержки. Было отмечено, что проживание семьи всегда будет оставаться в центре внимания, они будут охвачены мерами поддержки, предусмотренными для семей шехидов.
Супруга шехида Вусала Бабаева Айнур Бабаева выразила удовлетворение вниманием и заботой, проявленными к ним со стороны государства.