Özbəkistanın məşğulluq və yoxsulluğun azaldılması naziri Behzod Musayevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti 1 saylı DOST Mərkəzi ilə tanış olub.
Nümayəndə heyətinə DOST Agentliyi və mərkəzlərinin dövlət sosial xidmətlərinə gətirdiyi, vətəndaş məmnunluğuna imkan yaradan mühüm innovativ yeniliklər barədə məlumat verilib. DOST konsepsiyasının ölkəmizdə dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, tam şəffaf, operativ, vətəndaş məmnunluğu prinsipi əsasında göstərilməsinə şərait yaratdığı vurğulanıb.
Həmçinin ölkəmizdə əmək münasibətləri, əmək qanunvericiliyinə əməl olunmasına nəzarət mexanizminin təkmilləşdirilməsi sahəsində son illər aparılan islahatların nailiyyətləri diqqətə çatdırılıb.
Qonaqlar üçün DOST konsepsiyasına və əmək münasibətləri sahəsində aparılan islahatlara dair təqdimatlar edilib.
Qeyd edək ki, nümayəndə heyəti İslam Əməkdaşlıq Təşkilatına (İƏT) üzv dövlətlərin əmək nazirlərinin Bakıda keçirilən 5-ci konfransında iştirak etmək üçün ölkəmizdə səfərdədir.

Делегация во главе с Министром занятости и борьбы с бедностью Узбекистана посетила Центр DOST
Делегация во главе с министром занятости и борьбы с бедностью Узбекистана Бехзодом Мусаевым ознакомилась с Бакинским центром DOST №1.
Делегация была проинформирована о важных инновациях, которые Агентство DOST и его центры привнесли в государственные социальные службы, которые обеспечивают удовлетворенность граждан. Подчеркивалось, что концепция DOST создала условия для предоставления государственных социальных услуг в нашей стране по принципу «единого окна», полностью прозрачно, оперативно, основанных на принципе удовлетворенности граждан.
Также были отмечены достижения реформ, проведенных в последние годы в сфере трудовых отношений, совершенствование механизма контроля за соблюдением трудового законодательства в нашей стране.
Гостям были представлены презентации о концепции DOST и о реформах трудовых отношений.
Отметим, что делегация посещает нашу страну для участия в V конференции министров труда государств-членов Организации Исламского Сотрудничества (ОИС), проходящей в Баку.