DOST Agentliyi Belarusda “Fəal Yaşlanma Strategiyası” mövzusunda keçirilən dəyirmi masada təmsil olunub. Agentliyin İnsan resurslarının idarə edilməsi departamentinin Fəaliyyətin qiymətləndirilməsi və heyətin inkişafı şöbəsinin müdiri Fərid Nəbizadə görüşdə iştirak edib. O, iştirakçıları “Gümüşü DOST” proqramı ilə tanış edib. Bildirib ki, proqram pensiya yaşında olan insanların aktiv həyat tərzini dəstəkləmək və onların asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etmək məqsədi daşıyır.
Dəyirmi masa Belarus Respublikasının təşəbbüsü ilə MDB-nin Minskdəki Baş Qərargahında keçirilib. Görüşün məqsədi təşkilata üzv dövlətlərdə yaşlı vətəndaşların maraqlarına uyğun sosial siyasətin həyata keçirilməsi alətlərinin müzakirəsi olub.
Görüşün yekunu olaraq sosial təminat sahəsində qarşılıqlı əməkdaşlıq perspektivləri haqqında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

Агентство DOST было представлено за круглым столом, посвященном теме: «Стратегия активного старения», прошедшем в Беларуси. На встрече принял участие начальник отдела оценки эффективности и развития персонала департамента управления человеческими ресурсами агентства, Фарид Набизаде. Он ознакомил участников с программой «Серебряный DOST». По его словам, программа направлена на поддержку активного образа жизни людей пенсионного возраста и эффективную организацию их свободного времени.
Круглый стол состоялся в штаб-квартире СНГ в Минске по инициативе Республики Беларусь. Целью встречи было обсуждение инструментов реализации социальной политики в интересах пожилых граждан в государствах-членах организации.
По итогам встречи состоялся обмен широким спектром мнений о перспективах сотрудничества в сфере социального обеспечения.