DOST Agentliyində üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi ilə görüş olub
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov üçüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin qalibi İlahə Baxışova ilə görüşüb.
Fərid Məmmədov müsabiqənin qalibini təbrik edib, gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb. İdarə Heyətinin sədri DOST konsepsiyası, DOST mərkəzlərində əhaliyə göstərilən xidmətlər, əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində son illərdə aparılan ardıcıl islahatlar və qarşıya qoyulan hədəflər barədə məlumat verib.
İlahə Baxışova isə öz növbəsində dəvət üçün təşəkkürünü bildirib, bu növ görüşlərin əhəmiyyətini qeyd edib.
Daha sonra İlahə Baxışova DOST Mərkəzində xidmət prosesi ilə tanış olub. Ona mərkəzdə göstərilən xidmətlər barədə məlumat verilib.
Xatırladaq ki, “Yüksəliş” müsabiqəsi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2019-cu il 26 iyul tarixli Sərəncamı ilə təsis olunub. Müsabiqə 21-51 yaş aralığında, ikiillik idarəçilik təcrübəsi olan, ali təhsilli Azərbaycan Respublikasının vətəndaşlarını əhatə edir. Müsabiqə 5 mərhələdən – qeydiyyat, onlayn seçim, əyani, yarımfinal və finaldan ibarətdir. Müsabiqə qalibləri idarəçi rəhbərlər tərəfindən birillik fərdi inkişaf planı və hər biri 20 min manat məbləğində özünü inkişaf qrantı əldə edirlər.
Qeyd edək ki, növbəti, sayca dördüncü “Yüksəliş” müsabiqəsinin keçirilməsi ilə bağlı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti tərəfindən 25 dekabr 2023-cü il tarixində Sərəncam imzalanıb.

В Агентстве DOST состоялась встреча с победительницей третьего конкурса «Юксялищ»
Председатель правления агентства DOST Фарид Мамедов встретился с победительницей третьего конкурса "Юксялищ" Илахой Бахышовой.
Фарид Мамедов поздравил победительницу конкурса и пожелал успехов в ее дальнейшей деятельности. Председатель правления проинформировал о концепции DOST, услугах, предоставляемых населению в центрах DOST, о последовательных реформах в сфере труда, занятости, социальной защиты и целях, поставленных в последние годы.
Илаха Бахышова выразила благодарность за приглашение и отметила важность подобных встреч.
Позже Илаха ознакомилась с процессом обслуживания в Центре DOST. Она была проинформирована об услугах, предоставляемых в центре.
Отметим, что конкурс «Юксялищ» учрежден Указом Президента Азербайджанской Республики от 26 июля 2019 года. В конкурсе участвуют граждане Азербайджанской Республики с высшим образованием в возрасте от 21 до 51 года, имеющие двухлетний опыт управления. Конкурс состоит из 5 этапов – регистрация, онлайн-отбор, очный, полуфинал и финал. Победители конкурса получают годовой план личного развития и грант на саморазвитие в размере 20 тысяч манатов каждый.
Отметим, что Указ был подписан Президентом Азербайджанской Республики 25 декабря 2023 года о проведении очередного, четвертого конкурса «Юксялищ».