Ölkəmizdə səfərdə olan “URGENCES PANAFRICANISTES” QHT-sinin rəhbəri jurnalist Kemi Seba 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində olub.
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov DOST konsepsiyasının innovativ üstünlükləri və nailiyyətləri barədə məlumat verib.
Prezident İlham Əliyevin Fərmanı ilə 2019-cu ilin may ayında DOST Agentliyi və bundan sonra 7 DOST Mərkəzinin, 1 DOST filialı və 1 “Smart DOST” məntəqəsinin açıldığı bildirilib.
Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyası əsasında sosial sahələr üzrə 160 xidmətin “bir pəncərə”dən, operativ, şəffaf, vətəndaş məmnunluğuna uyğun təqdim edildiyi vurğulanıb.
DOST Agentliyinin beynəlxalq uğurları da qeyd olunub. K.Seba mərkəzdəki xidmət bölmələri, xidmətlərin göstərilməsi prosesi ilə tanış olub. Daha sonra DOST konsepsiyasına dair təqdimat edilib.

Руководитель НПО «URGENCES PANAFRICANISTES» Кеми Себа посетил Центр DOST № 1
Руководитель НПО «URGENCES PANAFRICANISTES», журналист Кеми Себа, находясь с визитом в стране, побывал в Центре DOST № 1 в Баку.
Председатель правления Агентства DOST Фарид Мамедов рассказал об инновационных преимуществах и достижениях концепции DOST.
По указу президента Ильхама Алиева в мае 2019 года было создано Агентство DOST, после чего открылись 7 Центров DOST, 1 филиал DOST и 1 пункт "SMART DOST".
Подчеркнуто, что концепция DOST, инициированная Первым вице-президентом Мехрибан Алиевой, предполагает предоставление 160 социальных услуг через “Единое окно”, обеспечивая оперативность, прозрачность и удовлетворенность граждан.
Также были отмечены международные успехи Агентства DOST. Кеми Себа ознакомился с отделами услуг и процессом их предоставления в центре. Затем была проведена презентация концепции DOST.