Şəhid kapitan Samid Əsgərovun ailəsi ziyarət olunub
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov Vətən müharibəsi şəhidi, kapitan Samid Əsgərovun ailəsini ziyarət edib.
Müharibənin ilk günündən döyüşə qatılan Samid Əsgərov düşmən səddinin yarılmasında böyük qəhrəmanlıq göstərib və Füzuli istiqamətində gedən döyüşlərdə şəhidlik zirvəsinə ucalıb. Prezident İlham Əliyevin sərəncamları ilə ölümündən sonra “Vətən uğrunda” və “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları ilə təltif edilib.
Bir oğul övladı yadigar qalan şəhidimizin ailəsi dövlət tərəfindən mənzillə təmin edilib, həmçinin digər sosial dəstək tədbirləri ilə əhatə olunub.
Görüşdə Samid Əsgərovun döyüş yolundan bəhs olunub, əziz xatirəsi anılıb. Fərid Məmmədov şəhid ailələri və müharibə veteranlarının dövlətin, ölkə başçımızın diqqət və qayğısı ilə əhatə olunduğunu və bunun daim belə olacağını bildirib.
Şəhid ailəsi ziyarət üçün təşəkkür edib, dövlətimiz, cəmiyyətimiz tərəfindən göstərilən diqqət və qayğını daim hiss etdiklərini qeyd ediblər.

Председатель Агентства DOST посетил семью шехида Самида Аскерова
Председатель Правления Агентства DOST Фарид Мамедов посетил семью погибшего героя за независимость, капитана Самида Аскерова.
Самид Аскеров, который с первых дней войны принимал участие в боях, проявил героизм при прорыве вражеской обороны и проявил несгибаемую силу духа в боях за Физули. После его гибели указами Президента Ильхама Алиева он был награжден медалями «За родину» и «За освобождение Физули».
Семья шехида, оставшаяся с одним сыном, была обеспечена жильем и другими мерами социальной поддержки от государства.
Во время встречи была подробно рассмотрена боевая карьера Самида Аскерова, его светлая память была почтена. Фарид Мамедов отметил, что семьи погибших солдат и ветераны войны находятся под постоянным вниманием и заботой со стороны государства и главы страны, и эта поддержка будет продолжаться.
Семья героя поблагодарила за визит и подчеркнула, что постоянно ощущает внимание и заботу, оказанную государством.