DOST Agentliyinin "Könüllü DOST" proqramının "Korporativ DOST" altproqramı çərçivəsində yaşı 65-dən yuxarı olan şəxslər üçün “Qəlbi cavanlar” təlim və yaradıcılıq düşərgəsi təşkil olunub.
DOST Agentliyi və TuranBank-ın dəstəyilə Zirə Ekoparkında baş tutan layihədə ahıl şəxslərin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili və icmalaşma məqsədilə müxtəlif tədbirlər həyata keçirilib. 30 nəfər ahıl şəxsin iştirak etdiyi düşərgədə yoqa dərsləri, Xalça Muzeyi və Orxideya Evinə ekskursiya, Ekoparkda fəaliyyət göstərən kinoteatrda film nümayişi, eləcə də şahmat yarışları təşkil edilib.
Sonda “Qəlbi cavanlar” təlim və yaradıcılıq düşərgəsinin iştirakçılarına simvolik hədiyyələr təqdim olunub.
Layihənin məqsədi yaşı 65-dən çox olan insanların müasir mühitə uyğunlaşması üçün zəruri bilik və bacarıqlarının artırılması, onların təcrübəsinin gənc nəslə ötürülməsi və asudə vaxtlarının keyfiyyətli təşkili ilə “bərabərlərin icmalaşması”nın təşviq edilməsidir.

В рамках подпрограммы “DOST Корпоратив” волонтерской программы “DOST Волонтер” Агентства DOST был проведен обучающий и творческий лагерь “Молодые душой” для людей старше 65 лет.
Проект, реализованный при поддержке Агентства DOST и TuranBank, состоялся в Экопарке Зире. В лагере, где приняли участие 30 пожилых людей, были организованы разнообразные мероприятия, направленные на эффективное использование свободного времени и их интеграцию в общество.
Программа лагеря включала занятия йогой, экскурсии в Музей ковра и Дом орхидей, просмотр фильма в кинотеатре Экопарка, а также шахматные турниры. Завершился лагерь вручением символических подарков всем участникам.
Основная цель проекта — развитие необходимых знаний и навыков людей старшего возраста для адаптации к современным условиям, передача их жизненного опыта молодому поколению, а также содействие социальной интеграции ровесников через качественную организацию досуга.