Beynəlxalq Pensiya və Sosial Fondları Assosiasiyasının (BPSFA) "DOST Agentliyi: Xidmətlərin təqdim edilməsində innovativ yanaşma. Pensiya xidmətlərinin təşkili və təqdimatı fəaliyyət sahələrindən biri kimi" mövzusunda videokonfransı keçirilib.
Onlayn formatda baş tutan tədbirdə DOST Agentliyi İdarə Heyəti Sədrinin müşaviri Nazilə Həşimzadə DOST Agentliyinin əldə etdiyi uğurlar və innovativ təcrübələr barədə təqdimatla çıxış edib. Təqdimatda DOST mərkəzlərində “bir pəncərə” prinsipi ilə göstərilən xidmətlər, xidmətlərin elektronlaşdırılması istiqamətində görülən işlərdən bəhs edilib.
Konfransda DOST Agentliyinin fəaliyyətilə bağlı videoçarx təqdim edilib.
Görüşdə sosial xidmətlər, pensiya təminatı və beynəlxalq köçürmələr mövzusunda yeni texnologiyaların tətbiqi və xidmətlərin inkişaf etdirilməsi, korrupsiya hallarının qarşısının alınması və s. məsələlərlə bağlı müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, DOST Agentliyi fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olaraq sosial təminat sahəsində bir sıra beynəlxalq təşkilatlar və xarici ölkələrin aidiyyəti dövlət qurumları ilə əməkdaşlığı genişləndirir. Bununla yanaşı qarşılıqlı faydalı əlaqələrin qurulması istiqamətində zəruri tədbirləri davam etdirir.

Международная ассоциация пенсионных и социальных фондов (BPSFA) провела видеоконференцию на тему: «Агентство DOST: инновационный подход к предоставлению услуг. Организация и предоставление пенсионных услуг как одно из направлений деятельности».
В ходе мероприятия, проведенного в онлайн-формате, советник председателя Правления Агентства DOST Назиля Хашимзаде выступила с презентацией, где рассказала об успехах и инновационном опыте Агентства DOST. В своем выступлении она осветила предоставляемые центрами DOST услуги по принципу «единого окна», а также работу, проделанную в сфере электронного обеспечения услуг.
На конференции был представлен видеоролик, демонстрирующий деятельность Агентства DOST.
В рамках встречи участники обсудили внедрение новых технологий в сфере социальных услуг, пенсионного обеспечения и международных переводов, а также развитие сервисов, предотвращение коррупции и другие актуальные темы.
Отметим, что Агентство DOST активно расширяет сотрудничество с международными организациями и государственными учреждениями других стран в области социального обеспечения. Также ведется работа по установлению взаимовыгодных партнерских отношений.