Moldova nümayəndə heyəti ilə görüş olub
DOST Agentliyi ilə Moldovanın Əmək və Sosial Müdafiə Nazirliyinin nümayəndələri arasında onlayn formatda görüş keçirilib.
Görüş Azərbaycan Respublikasının Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi ilə Moldova Respublikasının Əmək və Sosial Müdafiə Nazirliyi arasında əmək, məşğulluq və sosial müdafiə sahəsində əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu çərçivəsində baş tutub. Onlayn iclasda “Əlilliyi olan və ahıl şəxslər üçün mobil xidmətlərin göstərilməsi” mövzusunda təcrübə mübadiləsi aparılıb.
Tədbirdə mobil xidmət təklif edən dövlət və özəl qurumların akkreditasiya, xidmətə qəbul qaydaları, həmçinin tövsiyə olunan müxtəlif yanaşmalarla bağlı müzakirələr aparılıb.
Qeyd edək ki, DOST Agentliyi fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olaraq sosial təminat sahəsində bir sıra beynəlxalq təşkilatlar və xarici ölkələrin aidiyyəti dövlət qurumları ilə əməkdaşlığı genişləndirir. Bununla yanaşı qarşılıqlı faydalı əlaqələrin qurulması istiqamətində zəruri tədbirləri davam etdirir.

Агентство DOST провело онлайн-встречу с представителями Министерства труда и социальной защиты Молдовы.
Мероприятие состоялось в рамках Меморандума о взаимопонимании между Министерством труда и социальной защиты Азербайджанской Республики и Министерством труда и социальной защиты Молдовы, касающегося сотрудничества в сферах труда, занятости и социальной защиты.
Во время сессии стороны обменялись опытом по теме: «Предоставление мобильных услуг для людей с инвалидностью и пожилых людей». Были обсуждены вопросы аккредитации организаций, предлагающих мобильные услуги, правила приема на обслуживание и различные подходы к их реализации.
Агентство DOST продолжает расширять международное сотрудничество в области социального обеспечения, взаимодействуя с государственными и международными организациями. Оно активно принимает меры для установления взаимовыгодных отношений и совершенствования социальной поддержки.