Ölkəmizdə səfərdə olan Türkiyənin Əmək və Sosial Müdafiə Nazirliyinin Əməyin Mühafizəsi və Təhlükəsizliyi Baş İdarəsinin rəhbəri İbrahim Esenkarın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti DOST Agentliyində olub.
Qonaqlar 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olublar. Mərkəzlərin fəaliyyəti və iş prinsipləri onlara izah olunub.
Nümayəndə heyətləri ilə görüşdə DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov son illər ölkəmizdə aparılan sosial islahatların uğurları, DOST konsepsiyasının üstünlükləri barədə məlumat verib. Bu sahələrdə təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti vurğulanıb. DOST mərkəzlərində sosial sahə üzrə 160 növ xidmətin “bir pəncərə”dən göstərildiyi, DOST konsepsiyasının dünyanın qabaqcıl təcrübələri sırasına daxil edildiyi, beynəlxalq müstəvidə qazandığı nailiyyətlər, elektronlaşdırılma istiqamətində əldə olunan uğurlar qeyd edilib.
Tədbirdə DOST Xidmətləri departamentinin Sosial müdafiə üzrə xidmətlərin təşkili şöbəsinin böyük mütəxəssisi Nail Məmmədov DOST mərkəzlərinin fəaliyyəti ilə bağlı təqdimatla çıxış edib.
Dövlət Əmək Müfəttişliyi Xidmətinin rəisi Vəli Quliyevin də iştirak etdiyi görüşdə əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələləri müzakirə edilib.

Делегация, возглавляемая Ибрагимом Эсенкаром, руководителем Главного управления охраны труда и безопасности труда Министерства труда и социальной защиты Турции, посетила Агентство DOST в рамках визита в Азербайджан.
Гости ознакомились с предоставляемыми услугами в Центре DOST № 1 и были проинформированы о принципах его работы и функционирования.
В ходе встречи председатель Правления Агентства DOST, Фарид Мамедов, представил информацию о достижениях социальных реформ, проведенных в Азербайджане в последние годы, а также об особенностях и преимуществах концепции DOST. Важность обмена опытом в данных сферах была особо подчеркнута. Отмечено, что в центрах DOST предоставляются 160 видов социальных услуг “по принципу единого окна”, концепция DOST признана одной из передовых мировых практик, а также подчеркнуты достижения в области цифровизации и международного признания.
В ходе мероприятия старший специалист отдела организации социальных услуг Департамента социальных услуг Агентства DOST Наиль Мамедов провел презентацию о деятельности центров DOST.
Встреча также затронула вопросы расширения сотрудничества в области труда, занятости и социальной защиты. В мероприятии принял участие также глава Государственной инспекции труда Вели Гулиев.