Tacikistan nümayəndə heyəti DOST Mərkəzi ilə tanış olub
Ölkəmizdə səfərdə olan Tacikistan Respublikası Hökuməti yanında Sosial Sığorta və Pensiyalar Agentliyinin direktoru Abduraxmon Xalimzodun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində olub.
Qonaqlar əvvəlcə burada əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olub, DOST mərkəzlərinin fəaliyyəti və iş prinsipi barədə onlara məlumat verilib.
Daha sonra keçirilən görüşdə DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov nümayəndə heyətinə DOST konsepsiyası barədə ətraflı məlumat verib. DOST mərkəzlərində ötən dövrdə 3,4 milyondan çox vətəndaşa xidmət göstərildiyi, bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğunun 98,5 faiz olduğu bildirilib.
Tədbirdə DOST konsepsiyasına dair təqdimat nümayiş etdirilib. Təqdimatda DOST konsepsiyasının dünyanın qabaqcıl təcrübələri sırasına daxil edildiyi, beynəlxalq uğurları və s. diqqətə çatdırılıb.
Görüşdə əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib, ikitərəfli maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Делегация во главе с директором Агентства по социальному страхованию и пенсиям при Правительстве Республики Таджикистан Абдурахмоном Халимзодой, находящаяся с визитом в нашей стране, посетила Бакинский Центр DOST №1.
Гости сначала ознакомились с предоставляемыми населению услугами. Им была представлена информация о деятельности и принципах работы центров DOST.
Затем, на состоявшейся встрече, председатель правления Агентства DOST Фарид Мамедов подробно рассказал делегации о концепции DOST. Было отмечено, что за прошедший период в центрах DOST было обслужено более 3,4 миллиона граждан, а уровень удовлетворённости этими услугами составляет 98,5 %.
В рамках мероприятия была представлена презентация, посвящённая концепции DOST. В ней подчёркивалось, что данная концепция входит в число передовых мировых практик и обладает международными достижениями.
На встрече были обсуждены перспективы сотрудничества и проведён обмен мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес.