İraq nümayəndə heyəti DOST Mərkəzində olub
Ölkəmizdə səfərdə olan İraq Respublikasının kommunikasiya naziri Hayam Al-Yasirinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 5 saylı Bakı DOST Mərkəzini ziyarət edib.
Qonaqlar Mərkəzdə əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olublar. DOST mərkəzlərində dövlət sosial xidmətlərinin şəffaf, operativ təqdim edildiyi, bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğunun 98,5 faiz təşkil etdiyi qeyd olunub.
Daha sonra keçirilən görüşdə son illər ölkəmizdə əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində aparılan islahatlar, DOST konsepsiyası barədə məlumat verib. Qeyd olunub ki, DOST mərkəzlərində sosial sahələr üzrə 160 növ xidmət “bir pəncərə”dən təqdim olunur.
Nümayəndə heyəti üçün DOST konsepsiyası barədə təqdimat edilib. Bu konsepsiyanın dünyanın qabaqcıl təcrübələri sırasına daxil edildiyi, beynəlxalq müstəvidə uğurlar qazandığı qonaqların diqqətinə çatdırılıb.

Иракская делегация посетила Центр DOST
Возглавляемая министром связи Республики Ирак Хайям Аль-Ясири делегация, находящаяся с визитом в нашей стране, посетила Бакинский DOST Центр 5.
Гостям была представлена информация об услугах, оказываемых населению в Центре. Отмечено, что в центрах DOST государственные социальные услуги предоставляются прозрачно и оперативно, а уровень удовлетворённости граждан этими услугами составляет 98,5%.
На состоявшейся далее встрече была предоставлена информация о реформах, проведённых в последние годы в сфере труда, занятости и социальной защиты в нашей стране, а также о концепции DOST. Подчёркнуто, что в центрах DOST 160 видов социальных услуг оказываются по принципу "единого окна".
Для делегации была представлена презентация о концепции DOST. Гостям доведено, что эта концепция входит в число передовых мировых практик и добилась значительных успехов на международном уровне.