Ölkəmizdə keçirilən Türk Dövlətləri Təşkilatı (TDT) əmək, məşğulluq və sosial müdafiə nazirlərinin birinci iclasının iştirakçıları 1 saylı DOST Mərkəzi ilə tanış olublar.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Anar Əliyev Prezident İlham Əliyevin 2018-ci il 9 avqust tarixli Fərmanı ilə yaradılan DOST Agentliyi və DOST Mərkəzlərinin fəaliyyəti barədə qonaqlara məlumat verib.
Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyası əsasında dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, operativ, şəffaf, vətəndaş məmnunluğuna uyğun təqdim edildiyi vurğulanıb. DOST konsepsiyasının üstünlükləri və beynəlxalq uğurları diqqətə çatdırılıb.
TDT əmək, məşğulluq və sosial müdafiə nazirlərinin birinci iclasının iştirakçıları DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzində də olublar. Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü ilə yaradılan Mərkəzdə əhalinin həssas qruplarına aid şəxslərin yaradıcı potensialının inkişaf etdirilməsi üçün aparılan işlər diqqətə çatdırılıb.
Müəssisədə həyata keçirilən yaradıcılıq prosesi, burada hazırlanan əl işləri ilə tanış olan qonaqlar üçün Mərkəzin təlimçi və benefisiarlarının ifasında konsert proqramı təqdim olunub.

Участники первого заседания министров труда, занятости и социальной защиты Организации тюркских государств (ОТГ), проходящего в нашей стране, посетили Центр DOST №1.
Министр труда и социальной защиты населения Анар Алиев проинформировал гостей о деятельности Агентства DOST и Центров DOST, созданных согласно Указу Президента Ильхама Алиева от 9 августа 2018 года.
Отмечалось, что по концепции DOST, инициированной Первым вице-президентом Мехрибан Алиевой, государственные социальные услуги предоставляются по принципу «единого окна», оперативно, прозрачно и с высоким уровнем удовлетворенности граждан. Были также представлены преимущества и международные достижения концепции DOST.
Участники первого заседания министров труда, занятости и социальной защиты ОТГ также посетили Центр инклюзивного развития и творчества DOST. Было подчеркнуто, что Центр, созданный по инициативе Первого вице-президента Мехрибан Алиевой, осуществляет важную работу по развитию творческого потенциала представителей уязвимых групп населения.
Гости ознакомились с творческим процессом, происходящим в учреждении, а также с изготовленными здесь изделиями. Для гостей была представлена концертная программа в исполнении тренеров и бенефициаров Центра.