“Könüllü DOST” proqramının təşkilatçılığı, “Azərbaycan İncəsənət Məktəbi”nin tərəfdaşlığı ilə “Könüllü Klubları” layihəsi çərçivəsində “Narkomaniyaya yox deyək!, mədəniyyətimizi qoruyaq” mövzusunda görüş keçirilib.
Məqsəd gənclərdə sağlam həyat tərzi barədə dünyagörüşünün formalaşdırılması, narkotik vasitələr, psixotrop maddələr və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə və narkomaniyaya qarşı maarifləndirmənin aparılmasını təmin etmək olub.
Görüşdə Daxili İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətinin şöbə rəisi, polis mayoru Elşad Hacıyev, Azərbaycan Respublikasının xalq artisti, professor Məmmədsəfa Qasımov və “Mayak” filminin rejissoru Fariz Əhmədov iştirak edib.
Sonda 2012-ci ildə istehsal olunan və narkomaniyaya qurşanan bir gəncin həyat hekayəsindən bəhs edən "Mayak" qısametrajlı bədii filmi nümayiş edilib və film barədə müzakirələr aparılıb.

При организации программы «Волонтёр DOST» прошла встреча на тему «Скажем нет наркомании, защитим нашу культуру!» при партнерстве «Азербайджанской школы искусств» в рамках проекта «Волонтерские клубы».
Целью было формирование у молодежи мировоззрения о здоровом образе жизни, проведение просветительской работы против незаконного оборота наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров и наркомании.
На встрече присутствовали начальник пресс-службы МВД, майор полиции Эльшад Гаджиев, народный артист Азербайджанской Республики, профессор Мамедсяфа Гасымов и режиссер фильма «Маяк» Фариз Ахмедов.
В завершение состоялось обсуждение показанного короткометражного художественного фильма «Маяк», снятый в 2012 году и рассказывающий историю жизни молодого человека, зависимого от наркотиков.