Özbəkistan Elektron Hökumət Layihələrinin İdarəetmə Mərkəzinin direktoru Əziz Muhiddinovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində olub.
Qonaqlara əvvəlcə mərkəzin fəaliyyəti, xidmət bölmələri barədə məlumat verilib. DOST konsepsiyasının ölkəmizdə dövlət sosial xidmətlərinin “bir pəncərə”dən, tam şəffaf, operativ, vətəndaş məmnunluğu prinsipi əsasında göstərilməsinə şərait yaratdığı vurğulanıb.
Daha sonra keçirilən görüşdə Özbəkistan nümayəndə heyətinə DOST Agentliyi haqqında geniş təqdimat nümayiş etdirilib. Təqdimatda DOST konsepsiyasında yeni texnologiyaların tətbiqi, xidmətlərin elektronlaşdırılması, "Könüllü DOST" proqramı, həmçinin Agentliyin inkişaf perspektivləri istiqamətində məlumatlar öz əksini tapıb.
Qonaqlar da Özbəkistan Elektron Hökumət Portalı haqqında təqdimatla çıxış ediblər.
Görüşdə həmçinin qurumlar arasında əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib, ikitərəfli maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.

Делегация во главе с директором Центра управления проектами электронного правительства Узбекистана Азизом Мухиддиновым посетила Бакинский центр DOST №1.
Гости сперва были проинформированы о деятельности центра и сервисных службах. Подчеркнуто, что концепция DOST создала условия для предоставления государственных социальных услуг в нашей стране из «единого окна», полностью прозрачно, оперативно, на основе принципа удовлетворенности граждан.
Позже делегации Узбекистана была представлена широкая презентация агентства. В презентации было показано внедрение новых технологий в концепцию DOST, электронизация услуг, программа «Волонтер DOST», а также информация в направлении перспектив развития Агентства.
Гости также выступили с презентацией о портале электронного правительства Узбекистана.
На встрече также были обсуждены перспективы сотрудничества между учреждениями, состоялся обмен мнениями по вопросам, представляющим двусторонний интерес.