DOST əməkdaşları evdə sosial xidmət göstərilən vətəndaşın 85 illiyini qeyd ediblər
1 saylı Bakı DOST Mərkəzinin əməkdaşları evdə (səyyar) sosial xidmət göstərilən ahıl vətəndaşın 85 illik yubileyini onunla birlikdə qeyd ediblər. Coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru, 78 elmi əsərin müəllifi olan Aydın Səfərovu evində ziyarət edən DOST əməkdaşları onu təbrik edib, Agentliyin rəhbərliyi və bütün kollektivi adından ən xoş arzularını çatdırıblar. Həmçinin DOST əməkdaşı tərəfindən çəkilən portret hədiyyə olaraq vətəndaşa təqdim edilib.
Ziyarətdən məmnun qalan Aydın Səfərov ona göstərilən diqqətə görə DOST Agentliyinin rəhbərliyi və bütün əməkdaşlarına təşəkkür edib.
Yasamal rayonu sakini olan Aydın Səfərova 2019-ci ildən etibarən 1 saylı Bakı DOST Mərkəzi tərəfindən sosial xidmət göstərilir. Mərkəzin sosial xidmətçiləri tərəfindən vətəndaşa yemək hazırlanması, zəruri ərzaq və məişət mallarının alınması, həkimin təyinatı ilə aptekdən dərman alınması, kommunal xərclərin ödənilməsi və digər xidmətlər təqdim edilir.

Сотрудники DOST отметили 85-летие гражданина, которому оказываются социальные услуги на дому
Сотрудники Бакинского центра DOST №1 отметили 85-летие пожилого гражданина, которому предоставляются на дому (мобильные) социальные услуги. Сотрудники DOST, посетившие Айдына Сафарова, доктора философии по географии и автора 78 научных работ, поздравили его дома и передали наилучшие пожелания от имени руководства и всего коллектива Агентства. Также в качестве подарка был преподнесен портрет, сделанный сотрудником DOST.
Айдын Сафаров, который остался доволен визитом, поблагодарил руководство и всех сотрудников Агентства DOST за оказанное ему внимание.
С 2019 года Айдын Сафаров, житель Ясамальского района, получает социальные услуги в Бакинском центре DOST №1. Социальные работники центра обеспечивают гражданина приготовлением пищи, приобретением необходимых продуктов питания и бытовых товаров, приобретением лекарств в аптеке по рецепту врача, оплатой коммунальных услуг и другими услугами.
Следует отметить, что Агентство DOST регулярно организует подобные мероприятия для людей из уязвимых групп населения.