İşğaldan azad edilmiş Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində dünyaya gələn ilk körpənin valideyninə proaktiv olaraq uşağın anadan olmasına görə birdəfəlik müavinət təyin olunub.
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin Ağalı kəndindəki “Smart DOST” məntəqəsində yeni doğulan Zeynallı Turanın valideyninə bununla bağlı müvafiq xidmət göstərilib.
Həmçinin ona kənddə yerləşən müvafiq bank filialından 500 manat məbləğində müavinəti ala biləcəyi qeyd olunub.
Uşağın atası Teymur Zeynalov Şərqi Zəngəzur İqtisadi Rayonunda 1 saylı Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidmətində çalışır.

Родителю ребенка, родившегося в Агали оказана услуга в пункте “Smart DOST
Родителю первого ребенка, родившегося в освобожденном селе Агали, в проактивном порядке было назначено единовременное пособие в связи с рождением ребенка. В связи с этим агентство DOST оказало необходимые услуги родителю новорожденного Зейналлы Турана в пункте «Smart DOST» в селе Агали Зангиланского района и было отмечено, что он сможет получить пособие в размере 500 манатов в соответствующем филиале банка, расположенный в селе.
Напомним, что первый ребенок родился на этих землях спустя 30 лет с начала процесса Великого возвращения на освобожденные от оккупации территории. Отец ребенка, Теймур Зейналов, работает в Службе реставрации, строительства и управления №1 Восточно-Зангезурского экономического района.