“DOST to DOST” layihəsi yenidən start götürdü
DOST Agentliyinin “Könüllü DOST” proqramının “DOST to DOST” (D2D) layihəsi yenidən işə düşüb. Layihə çərçivəsində könüllülər üçün “Debat – Vətəndaş cəmiyyətində” adlı təlim paketinə start verilib.
“Vətəndaş Cəmiyyətində Debat” (DVC) İctimai Birliyinin Milli Debat Proqramının tərəfdaşlığı, “Könüllü DOST” proqramının təşkilatçılığı ilə keçirilən təlimin ilk günündə “Debat nədir?” mövzusunda seminar təşkil olunub. DVC-nin sədri, prezident təqaüdçüsü Ülviyyə Axundova tərəfindən keçirilən seminarda könüllülərə təlim proqramı ilə bağlı ətraflı məlumat verilib.
Təlim paketi çərçivəsində spiker təlimləri, komanda işi və təlimin effektivliyinin öyrənilməsi, o cümlədən, könüllülərin natiqlik bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi məqsədilə simulyasiyalar keçirilməsi planlaşdırılır.
Qeyd edək ki, “DOST to DOST” təlim proqramının həyata keçirilməsində əsas məqsəd gənclərin fərdi inkişafına dəstək olmaq, həmçinin onların asudə vaxtlarının səmərəli təşkil olunmasını təmin etməkdir.

Проект «DOST to DOST» снова стартовал
Вновь стартовал проект «DOST to DOST» (D2D) программы «Волонтёр DOST» Агентства DOST. В рамках проекта для волонтеров запущен обучающий пакет «Дебаты – в гражданском обществе».
В первый день тренинга, организованного Национальной программой дебатов Общественного объединения «Дебаты в гражданском обществе» (ДГО), организованного программой «Волонтёр DOST», «Что такое дебаты?» был организован семинар. Подробную информацию о программе обучения волонтеры получили на семинаре, который провела председатель ДКС, президентский стипендиат Ульвия Ахундова.
В рамках пакета тренингов планируется проведение спикерских тренингов, командной работы и тренингов эффективности, а также симуляций с целью развития разговорных навыков волонтеров.
Следует отметить, что основной целью реализации обучающей программы «DOST to DOST» является поддержка личностного развития молодежи, а также обеспечение эффективной организации ее свободного времени.