Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar ağacəkmə aksiyası keçirilib
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi ilə əlaqədar Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi tərəfindən Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə Bakının Müşfiqabad qəsəbəsində ağacəkmə aksiyası keçirilib.
Aksiyada əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev, ekologiya və təbii sərvətlər naziri Muxtar Babayev, Milli Məclisin Təbii ehtiyatlar, energetika və ekologiya  komitəsinin sədri Sadiq Qurbanov, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyindən 100 əməkdaş və 50-dək DOST könüllüsü, habelə ekokönüllülər iştirak ediblər.
Ərazidə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun 500 Eldar şamı və zeytun ağacı əkilib.
Ağacəkmə tədbirlərinin keçirilməsində məqsəd yaşıllıqların artırılmasına, ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasına hər zaman böyük önəm vermiş Ulu Öndər Heydər Əliyevin əziz xatirəsini yad etmək, Ümummilli Liderin təbiətə, yaşıllıqlara  qayğı ənənələrini davam etdirməkdir.

В связи со 100-летием со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева Министерство труда и социальной защиты населения совместно с Министерством экологии и природных ресурсов провели акцию по посадке деревьев в бакинском поселке Мушвигабад.
В акции приняли участие Министр труда и социальной защиты населения Сахил Бабаев, Министр экологии и природных ресурсов Мухтар Бабаев, Председатель Комитета природных ресурсов, энергетики и экологии Милли Меджлиса Садик Гурбанов, 100 сотрудников Министерства труда и социальной защиты населения, около 50 волонтеров DOST, а также эковолонтеры.
На территории высажено 500 эльдарских сосен и оливковых деревьев, подходящих для почвенно-климатических условий Апшеронского полуострова.
Целью мероприятий по посадке деревьев является увековечение светлой памяти Великого лидера Гейдара Алиева, который всегда придавал большое значение озеленению и оздоровлению окружающей среды, а также продолжение традиций общенационального лидера по заботе о природе и зелени.