DOST Agentliyi daha bir beynəlxalq mükafata layiq görülüb. Bu dəfə Agentliyin könüllülük proqramı qlobal insan resursları sammitinin diqqətini cəlb edib. 20 aprel tarixində Bakıda keçirilən “Global HR Summit 2023” tədbiri çərçivəsində “Könüllü DOST” proqramı "Ən yaxşı Korporativ Sosial Məsuliyyət (KSM) Strategiyası" (Best CSR strategy) kateqoriyası üzrə qalib elan olunub.
Könüllü DOST proqramı Sosial məsuliyyət çərçivəsində həyata keçirilən uğurlu fəaliyyətinə görə bu mükafata layiq görülüb. Qiymətləndirmə müxtəlif dövlət və özəl qurumların nümayəndələri, o cümlədən beynəlxalq ekspertlər tərəfindən həyata keçirilib. Mükafatlanma mərasimi sammitin “Global HR EXELLENCE Award” adı altında keçirilən tədbirində baş tutub.
Qeyd edək ki, Azərbaycan HR İnstitutunun təşkilatçılığı keçirilən “Global HR SUMMIT 2023” (GHRS) tədbirində yerli və beynəlxalq şirkətlərin insan resursları üzrə baş direktorları, dünyanın aparıcı konsaltinq şirkətlərinin rəhbərləri, dövlət qurumlarının vəzifəli şəxsləri iştirak ediblər. İnsan resurslarının idarə edilməsi sahəsində fəaliyyət göstərən mütəxəssislərinin iştirak etdiyi tədbirdə ümumilikdə 50-dən çox ölkədən 700-dən çox iştirakçı sammitə qatılıb.
Xatırladaq ki, Azərbaycanın uğurlu sosial islahat nümunəsi olan DOST təcrübəsi təkcə ötən il 8 beynəlxalq mükafatla təltif edilib. Beynəlxalq müsabiqələrdə 2 layihə üzrə finalçı seçilən Agentlik 4 beynəlxalq ISO sertifikatı da əldə edib.

Очередной международный успех DOST
Агентство DOST удостоено очередной международной награды. На этот раз волонтерская программа Агентства привлекла внимание участников глобального саммита по человеческим ресурсам. В рамках мероприятия «Global HR Summit 2023», состоявшегося 20 апреля в Баку, программа «Волонтер DOST» была признана победителем в номинации «Лучшая стратегия Корпоративной Социальной Ответственности (КСО)».
Программа волонтерства DOST была удостоена этой награды за успешную деятельность в рамках социальной ответственности. Оценку проводили представители различных государственных и частных структур, в том числе международные эксперты. Церемония награждения состоялась на мероприятии саммита под названием «Global HR EXCELLENCE Award».
Стоит отметить, что в мероприятии «Global HR SUMMIT 2023» (GHRS), организованном Азербайджанским институтом HR, приняли участие генеральные директора по человеческих ресурсов и международных компаний, руководители ведущих мировых консалтинговых компаний, представители государственных учреждений. Всего в мероприятии приняли участие более 700 участников из более чем 50 стран мира.
Следует отметить, что опыт DOST, являющийся примером успешной социальной реформы Азербайджана, только в прошлом году удостоился 8 международных наград. Агентство стало финалистом по 2 проектам на международных конкурсах, также получило 4 международных сертификата ISO.