DOST mərkəzlərində son 5 ayda 300 mindən çox vətəndaşa xidmət göstərilib
Bu ilin yanvar-may aylarında DOST mərkəzlərində 300 mindən çox vətəndaşa xidmət göstərilib. Göstərilən bu xidmətlərdən vətəndaşların məmnunluq səviyyəsi 98 faiz təşkil edib.
Hazırda 6 DOST mərkəzi fəaliyyət göstərir. Həmin mərkəzlərdə sosial sahələr üzrə 154 xidmət “bir pəncərə”dən, operativ, şəffaf, müasir şəkildə təqdim olunur.
Ötən dövrdə DOST mərkəzlərində ümumilikdə 1,57 mln. vətəndaşa xidmət göstərilib.
“Könüllü DOST” proqramına isə bu ilin 5 ayında daha 11 868 min müraciət olub və proqrama 628 nəfər cəlb edilib.
Hazırda Naxçıvan, Bərdə, Quba, Sabirabad, Sumqayıt, Gəncə, Masallı, Şuşada da DOST xidmətləri infrastrukturunun qurulması üçün işlər aparılır.

За последние 5 месяцев в центрах DOST обслужено более 300 000 граждан
В январе-мае текущего года в центрах DOST обслужено более 300 тысяч граждан. Уровень удовлетворенности граждан данными услугами составил 98 процентов.
В настоящее время работают 6 центров DOST. В этих центрах предоставляются 154 услуги в социальной сфере из «единого окна» на оперативной, прозрачной, современной основе.
Всего за прошедший период в центрах DOST было обслужено 1,57 млн. граждан.
По программе «Волонтёр DOST» за 5 месяцев текущего года поступило еще 11 868 000 заявок, в программе задействовано 628 человек.
В настоящее время ведутся работы по созданию инфраструктуры услуг DOST в Нахчыване, Барде, Губе, Сабирабаде, Сумгаите, Гяндже, Масаллы, Шуше.