Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki Dayanıqlı və Operativ Sosial Təminat (DOST) Agentliyinin təşəbbüsü ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyi, habelə DOST Agentliyinin yaradılmasının 5 illiyi münasibətilə Azərbaycanda ilk dəfə sosial xidmətlər sahəsində “DOST 2023: çevik, innovativ və davamlı xidmətlərin göstərilməsi üçün vahid platforma” adlı beynəlxalq konfrans keçiriləcək.
Sentyabrın 7-si və 8-də Heydər Əliyev Mərkəzində baş tutacaq konfransda 50 xarici, 110 yerli qonaq, eləcə də 40 beynəlxalq təşkilat iştirak edəcək.
Konfrans iki plenar və üç paralel iclasdan ibarət olmaqla yerli və beynəlxalq ekspertlərin müxtəlif mövzularda təqdimat, panel müzakirə və çıxışları ilə davam edəcək.
Konfransın məqsədi yerli və beynəlxalq ekspertləri bir araya gətirməklə sosial xidmətlər sahəsində surətli inkişaf perspektivlərinin qiymətləndirilməsi, innovativ yanaşmaların və müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi ilə gələcək inkişaf yollarının müəyyənləşdirilməsidir.
Həmçinin vahid platforma üzrə mövcud təcrübələrin bir araya gətirilməsi, trendlərin müəyyən edilməsi, qlobal məqsədlərin formalaşdırılması, DOST konsepsiyasının yerli və qlobal miqyasda tanınma səviyyəsininin artırılması, müsbət və mənfi təcrübələrdən faydalanılması, DOST Agentliyinin uğurla nəticələnmiş layihələrinin və fəaliyyətlərinin gündəmə gətirilməsi, eləcə də DOST xidmətləri barədə ictimaiyyətin məlumatlandırılması konfransın əsas məqsədlərindəndir.
Əsas hədəf qrupuna dövlət qurumlarında, özəl sektor təşkilatlarında, beynəlxalq təşkilatlarda, diplomatik nümayəndəliklərdə çalışan, o cümlədən, ali təhsil müəssisələrində təhsil alan və çalışan şəxslər aiddir.
Konfransda iştirak üçün DOST Agentliyinin rəsmi internet səhifəsinə daxil olaraq qeydiyyatdan keçə bilərsiniz:
https://dost.gov.az/page/sep2023
Qeyd edək ki, iştirakçı sayı limitli olduğundan seçim prosedurundan uğurla keçən şəxslərə e-poçt vasitəsilə dəvət göndəriləcək. Yalnız e-poçt ilə göndərilən dəvəti təsdiqləyən şəxslər konfransda iştirak hüququ qazanacaq.

По случаю 100-летия со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева, а также в связи с 5-летием создания Агентства DOST при министерстве труда и социальной защите населения, по инициативе агентства, впервые в Азербайджане пройдет международная конференция в сфере социальных услуг на тему: «DOST 2023: единая платформа для предоставления гибких, инновационных и устойчивых услуг».
В конференции, которая пройдет 7 и 8 сентября в Центре Гейдара Алиева примут участие 50 иностранных и 110 местных гостей, а также представители 40 международных организаций.
Конференция продолжится презентациями, панельными дискуссиями и выступлениями местных и международных экспертов на различные темы, состоящими из двух пленарных и трех параллельных сессий.
Цель конференции – собрать вместе местных и международных экспертов для оценки перспектив стремительного развития в сфере социальных услуг, определить дальнейшие пути развития за счет применения инновационных подходов и современных технологий.
Также объединение существующих практик на единой платформе, определение тенденций, формулировка глобальных целей, повышение уровня признания концепции DOST в локальном и глобальном масштабе, использование положительного и отрицательного опыта, приведение успешных проектов и мероприятий Агентства DOST в повестку дня, а также информирование общественности об услугах DOST является одной из основных целей конференции.
В основную целевую группу входят лица, работающие в государственных учреждениях, организациях частного сектора, международных организациях, дипломатических представительствах, а также учащиеся и работающие в высших учебных заведениях.
Для участия в конференции вы можете зарегистрироваться, посетив официальный сайт Агентства DOST:
https://dost.gov.az/page/sep2023
Нужно отметить, что поскольку количество участников ограничено, тем, кто успешно пройдет процедуру отбора, будет отправлено приглашение по электронной почте. Только те, кто подтвердит отправленное по электронной почте приглашение, получат право на участие в конференции.