“Könüllü DOST” proqramına ötən dövrdə 96,1 min müraciət olub, 3,8 min şəxs proqramda iştirak edib
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyinin “Könüllü DOST” proqramına bu il daha 18 min müraciət olub və proqrama daha 1000-ə yaxın şəxs cəlb edilib.
Proqram "Gənc DOST", "Gümüşü DOST", “Korporativ DOST”, “İnklüziv DOST” və "Distant DOST" altproqramlarını əhatə edir.
DOST könüllüləri DOST mərkəzlərində vətəndaş məmnunluğuna uyğun xidmətlərin göstərilməsi, vətəndaşların qarşılanması, məlumatlandırılması, xidmət pəncərələrinə yönləndirilməsi və s. işlərdə dəstək verirlər.
DOST Agentliyi və ilk DOST mərkəzi 2019-cu ilin may ayında açılıb. Həmin vaxtdan “Könüllü DOST” proqramına 96149 müraciət olub. Proqramda iştirak edənlərin sayı isə 3802 nəfərdir.

В этом году в программу «Волонтёр DOST» Агентства DOST при Министерстве труда и социальной защиты населения подано еще 18 тысяч заявок, в программу было вовлечено около 1000 человек.
В программу входят подпрограммы «Юный DOST», «Серебряный DOST», «Корпоративный DOST», «Инклюзивный DOST» и «Дистанционный DOST».
В центрах DOST волонтеры оказывают поддержку при предоставлении услуги в соответствии с удовлетворением граждан, приветствии граждан, информируют их, направляют к окнам обслуживания и т. д.
Агентство DOST и первый центр DOST были открыты в мае 2019 года. С тех пор по программе «Волонтёр DOST» было подано 96 149 заявок. Количество участников программы – 3802 человека.