DOST Agentliyində əlilliyi olan şəxslərin hüquqları sahəsində dövlət monitorinqinin həyata keçirilməsi çərçivəsində növbəti görüş baş tutub.
Tədbirdə DOST Agentliyi ilə Azərbaycan Banklar Assosiasiyası arasında Anlaşma memorandumuna əsasən əlilliyi olan şəxslərin hüquqları sahəsində dövlət monitorinqi komissiyası ilə əməkdaşlıq çərçivəsində birgə fəaliyyət haqqında müzakirələr aparılıb.
Görüşdə əlilliyi olan şəxslərin hüquqları sahəsində dövlət monitorinqi Komissiyası tərəfindən Azərbaycan Banklar Assosiasiyasına təqdim edilən təkliflər paketi müzakirə olunub, həmçinin Tədbirlər Planı çərçivəsində fəaliyyətin müəyyənləşdirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.

Состоялось совещание в сфере защиты прав лиц с инвалидностью
В Агентстве DOST, в рамках государственного мониторинга в сфере прав людей с ограниченными физическими возможностями прошла встреча.
На мероприятии состоялись обсуждения между Агентством DOST и Ассоциацией банков Азербайджана о совместной деятельности в рамках сотрудничества с государственной мониторинговой комиссией в сфере прав лиц с ограниченными физическими возможностями согласно Меморандуму о взаимопонимании.
На встрече был обсужден пакет предложений, представленный Ассоциации банков Азербайджана Государственной мониторинговой комиссией в сфере прав лиц с ограниченными физическими возможностями, а также обмен мнениями в направлении определения мероприятий в рамках плана действий.