Latviya Respublikasından gələn nümayəndə heyəti 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində olub. Xarici qonaqların ölkəmizə səfəri Azərbaycan Dövlət Məşğulluq Agentliyi və Latviya Respublikasının Rifah Nazirliyi yanında Dövlət Məşğulluq Agentliyi arasında imzalanmış “Fəaliyyət Planı” çərçivəsində baş tutub. Tədbirdə Latviya Dövlət Məşğulluq Agentliyinin direktor müavinləri Kristine Stasane və Ervins Abele və Məşğulluq departamentinin direktoru Pavels Belisovs iştirak ediblər.
Qonaqlar 1 saylı Bakı DOST Mərkəzi ilə tanış olduqdan sonra DOST Agentliyinin rəhbər heyəti ilə görüşüblər. Onlara DOST konsepsiyasına dair təqdimat göstərilib. DOST mərkəzlərində ötən dövrdə 1,8 milyona yaxın vətəndaşa xidmət göstərildiyi qeyd olunub. DOST konsepsiyasının beynəlxalq uğurları barədə qonaqlara məlumat verilib.
Latviya nümayəndə heyəti ikitərəfli əlaqələrin inkişafından məmnunluqlarını ifadə edib, sosial sahədə islahatlar prosesində əməkdaşlığın genişlənməsinin önəmini vurğulayıblar.

Делегация Латвийской Республики посетила Бакинский Центр DOST №1. Визит иностранных гостей в нашу страну состоялся в рамках «Плана действий», подписанного между Государственным Агентством Занятости Азербайджана и Государственным Агентством Занятости при Министерстве Благосостояния Латвийской Республики. В мероприятии приняли участие заместители директора Латвийского государственного агентства занятости, Кристина Стасане и Эрвинс Абеле, а также директор Департамента занятости, Павел Белисов.
После знакомства с Бакинским центром DOST №1 гости встретились с руководством агентства. Им была показана презентация концепции DOST. Было отмечено, что в минувший период центры DOST оказали услуги около 1,8 миллиона граждан. Гости были проинформированы о международном успехе концепции DOST.
Делегация Латвии выразила удовлетворение развитием двусторонних отношений и подчеркнула важность расширения сотрудничества в процессе реформ в социальной сфере.