DOST mərkəzinə biznes-tur təşkil olunub
“Caspian Energy Club” üzvləri 5 saylı Bakı DOST Mərkəzinə biznes-tur təşkil ediblər. Müxtəlif dövlət və özəl şirkət rəhbərləri və onların nümayəndələrinin iştirak etdiyi tədbirdə qonaqlar əvvəlcə xidmət bölmələri, xidmətlərin göstərilməsi prosesi ilə tanış olublar.
Daha sonra keçirilən görüşdə “Caspian Energy Club”un sədri və baş icraçı direktoru Telman Əliyev tədbiri açaraq görüşün məqsədi barədə məlumat verib. Telman Əliyev qeyd edib ki, “Caspian Energy Club” ölkənin və regionun nəhəng dövlət və özəl müəssisələrinin potensialı, həmçinin əməkdaşlığın qurulması imkanları ilə daha yaxından tanış olmaq məqsədilə iş adamları üçün ənənəvi olaraq bu cür biznes-turlar təşkil edir.
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov tərəfindən qonaqlar üçün DOST konsepsiyasına dair təqdimat edilib.
Görüşdə, həmçinin DOST Agentliyi ilə “Caspian Energy Club”un üzvü olan qurumların nümayəndələri arasında məlumat mübadiləsi aparılıb, müxtəlif mövzular müzakirə edilib.
Qeyd edək ki, “Caspian Energy Club” dünyanın 50 ölkəsindən 5000 çox şirkəti birləşdirən regional təşkilatdır. Biznes - hökumət dialoqunun fəal iştirakçısı olan təşkilatın əsas məqsədi fəaliyyət göstərdiyi ölkələrdə investisiya və işgüzar mühitin yaxşılaşdırılması, həmçinin “B2G”, “B2B” və “B2C” formatlarında dialoqların stimullaşdırılması və onlarda fəal iştirak etməkdir.

В Центре DOST организован бизнес-тур
Члены «Caspian Energy Club» организовали бизнес-тур в Бакинский центр DOST №5. На мероприятии, в котором приняли участие руководители различных государственных и частных компаний и их представители, гости впервые ознакомились с подразделениями сервиса и процессом предоставления услуг.
Далее, на встрече председатель и генеральный директор «Caspian Energy Club» Тельман Алиев открыл мероприятие и проинформировал о цели встречи. Тельман Алиев отметил, что «Caspian Energy Club» традиционно организовывает подобные бизнес-туры для бизнесменов с целью более подробного ознакомления с потенциалом огромных государственных и частных предприятий страны и региона, а также возможностями для налаживания сотрудничества.
Председатель правления агентства DOST Фарид Мамедов представил гостям концепцию агентства.
В ходе встречи состоялся обмен информацией между агентством DOST и представителями членов Каспийского энергетического клуба, а также были обсуждены различные темы.
Следует отметить, что «Caspian Energy Club» является региональной организацией, объединяющей более 5000 компаний из 50 стран мира. Основной целью организации, являющейся активным участником диалога бизнеса и власти, является улучшение инвестиционной и бизнес-среды в странах своего присутствия, а также стимулирование и активное участие в диалогах в формате «B2G», «B2B» и «B2C».