24 oktyabr 2023, 12:26
DOST mərkəzləri şəbəkəsinin genişləndirilməsi istiqamətində növbəti addım olaraq bu il avqustun 7-də Prezident İlham Əliyevin iştirakı ilə Bərdədə Qarabağ Regional DOST mərkəzinin açılışı olub.  Beləliklə, DOST mərkəzlərinin sayı 7-ə çatıb.
Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyası əsasında 159 sosial xidmət “bir pəncərə”dən, müasir və çevik, şəffaf mexanizmlərlə, vətəndaş rahatlığı və məmnunluğuna uyğun təqdim olunur.
“Könüllü DOST” proqramına isə bu ilin 9 ayında  20,8 minə yaxın müraciət olub və proqrama daha 1123 nəfər cəlb edilib.

24 октября 2023, 12:26
Карабахский региональный центр DOST был открыт в Барде при участии президента Ильхама Алиева 7 августа этого года как очередной шаг в расширении сети центров DOST. Таким образом, количество центров достигло 7-и.
На основе концепции DOST, инициированной первым вице-президентом Мехрибан Алиевой, 159 социальных услуг предоставляются из «единого окна», с использованием современных, гибких, прозрачных механизмов в соответствии с комфортом и удовлетворенностью граждан.
За 9 месяцев текущего года в программу «Волонтёр DOST» подано около 20,8 тыс. заявок, в программе задействовано еще 1,123 человека.