Qarabağ Regional DOST Mərkəzində rekord göstərici
Qarabağ Regional DOST Mərkəzində rekord sayda vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Noyabrın 1-də mərkəzə gün ərzində ümumilikdə 455 nəfər vətəndaş müraciət edib. Bu göstərici Qarabağ Regional DOST Mərkəzinin fəaliyyətə başladığı dövrdən bu günə qədər qeydə alınan ən yüksək nəticədir.
Müraciətlər, əsasən məşğulluq (53,63%), sosial müdafiə (27,91%), funksional yardımçı xidmətlər (5,27%), vahid əlaqələndirmə mərkəzləri (5,71%), əlillik (2,64%) və digər xidmətlərlə bağlı olub.
Qeyd edək ki, Qarabağ Regional DOST Mərkəzi cari ilin 7 avqust tarixində Prezident İlham Əliyevin iştirakı ilə açılıb. Bərdə, Tərtər, Ağcabədi, Ağdam, Füzuli, Xocalı, Şuşa, Xankəndi və Xocavənd rayon sakinlərinə xidmət edən mərkəzdə indiyədək 9 mindən çox vətəndaşa xidmət göstərilib. Xidmətlərdən yararlanan vətəndaşların məmnunluq səviyyəsi 98,9 faizdir.
Hazırda ölkə üzrə 7 DOST Mərkəzi, həmçinin Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində Smart DOST məntəqəsi fəaliyyət göstərir. Bu mərkəzlərdə indiyədək 1,8 milyondan çox vətəndaşa xidmət göstərilib. Mərkəzlər üzrə orta gözləmə müddəti 7 dəqiqə 5 saniyə, xidmət müddəti isə 3 dəqiqə 10 saniyə olub. DOST xidmətlərindən vətəndaşların məmnunluq səviyyəsi 98,1 faiz təşkil edib.

Рекордный показатель в Карабахском Региональном Центре DOST
В Карабахском Региональном Центре DOST зарегистрировано рекордное количество обращений граждан. 1 ноября за сутки в центр обратились 455 граждан. Этот показатель является самым высоким результатом, зафиксированным с момента начала работы центра.
Заявки в основном связаны с трудоустройством (53,63%), социальной защитой (27,91%), службами функционального обеспечения (5,27%), едиными координационными центрами (5,71%), инвалидностью (2,64%) и другими услугами.
Отметим, что Карабахский Региональный центр DOST был открыт 7 августа этого года при участии президента Ильхама Алиева. Центр, обслуживающий жителей Бардинского, Тяртярского, Агджабединского, Агдамского, Физулинского, Ходжалинского, Шушинского, Ханкенди и Ходжавендского районов, на сегодняшний день оказал услуги более 9 тысячам граждан. Уровень удовлетворенности граждан, пользующихся услугами, составляет 98,9 процента.
В настоящее время по всей стране действуют 7 центров DOST, а также пункт Smart DOST в селе Агалы Зангиланского района. На сегодняшний день в этих центрах обслужено более 1,8 миллиона граждан. Среднее время ожидания в центрах составило 7 минут 5 секунд, время обслуживания — 3 минуты 10 секунд. Уровень удовлетворенности граждан услугами DOST составил 98,1 процента.