Moldova nümayəndə heyətinə DOST təcrübəsi ilə bağlı təqdimatlar keçirilib. DOST konsepsiyasını öyrənmək məqsədilə ölkəmizdə səfərdə olan moldovalı qonaqlara Agentliyin müxtəlif sturktur bölmələri barədə məlumat verilib, iş prinsipləri izah olunub.
Təqdimatlarda DOST xidmətlərinin təşkili, ictimaiyyətlə əlaqələr və kommunikasiya prosesi, strateji planlaşdırma, məlumatların idarə edilməsi və təhlil, həmçinin insan resurslarının idarə edilməsi istiqamətində DOST Agentliyinin təcrübəsi barədə müvafiq departamentlər tərəfindən ətraflı məlumat verilib.
Qeyd edək ki, Moldova Respublikasının Sosial Sığorta üzrə Milli Kassanın direktoru Yelena Tibirnanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti Azərbaycanda səfərdədir. 13-18 noyabr tarixlərini əhatə edən səfər çərçivəsində nümayəndə heyətinin bir sıra görüş və tədbirlərdə iştirakı da nəzərdə tutulub.

Членам молдавской делегации были показаны презентации опыта DOST
Для молдавской делегации были показаны презентации опыта DOST. В целях изучения концепции DOST молдавские гости, посетившие нашу страну, были проинформированы о различных структурных подразделениях Агентства, а также им были разъяснены принципы работы.
В презентациях профильными подразделениями была представлена ​​подробная информация об опыте Агентства DOST в направлении организации услуг DOST, связей с общественностью и коммуникационного процесса, стратегического планирования, управления и анализа данных, а также управления человеческими ресурсами.
Отметим, что делегация, возглавляемая директором Национального фонда социального страхования Республики Молдова Еленой Тибирнан, находится с визитом в Азербайджане. В рамках визита, который пройдет 13-18 ноября, ожидается также участие делегации в ряде встреч и мероприятий.