Beynəlxalq Valyuta Fondunun (BVF) missiya rəhbəri Anna Bordonun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti DOST Agentliyində olub. Ziyarət 1-16 noyabr tarixlərində Fondun nümayəndələrinin Azərbaycana səfəri çərçivəsində baş tutub.
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov qonaqlara vətəndaş rahatlığı və məmnunluğuna uyğun sosial xidmətlərin göstərilməsində DOST təcrübəsinin mühüm üstünlükləri barədə məlumat verib.
Bildirilib ki, Prezident İlham Əliyevin 2018-ci il 9 avqust tarixli Fərmanı ilə 2019-cu ilin may ayında DOST Agentliyi və bundan sonra 7 DOST Mərkəzi açılıb. DOST konsepsiyası Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsüdür və bu konsepsiya əsasında sosial sahələr üzrə 159 xidmət “bir pəncərə”dən, operativ, şəffaf, vətəndaş rahatlığı və məmnunluğuna uyğun təqdim olunur.
Ötən dövrdə 1 milyon 800 mindən çox vətəndaş DOST xidmətlərindən yararlanıb və bu xidmətlərdən vətəndaş məmnunluğu səviyyəsi 98,1 faizdir.
DOST Agentliyinin bir çox beynəlxalq mükafatlarla təltif edildiyi, tezliklə Moldova Respublikasında DOST modelinin tətbiq ediləcəyi, digər bir sıra ölkələrin də bu təcrübəni tətbiq etməkdə maraqlı olduğu diqqətə çatdırılıb.
Sonda BVF nümayəndələrinin Azərbaycana səfəri müzakirə edilib, qarşılıqlı əməkdaşlıq perspektivləri haqqında geniş fikir mübadiləsi aparılıb.

Представители Международного валютного фонда побывали в Агентстве DOST
Агентство DOST посетила делегация во главе с главой миссии Международного валютного фонда (МВФ) Анной Бордо. Визит состоялся в рамках визита представителей Фонда в Азербайджан 1-16 ноября.
Председатель правления агентства DOST Фарид Мамедов проинформировал гостей о важных преимуществах опыта DOST в предоставлении социальных услуг в соответствии с комфортом и удовлетворенностью граждан.
Сообщалось, что Указом Президента Ильхама Алиева от 9 августа 2018 года в мае 2019 года были открыты Агентство DOST и 7 Центров DOST. Концепция DOST является инициативой первого вице-президента Мехрибан Алиевой, и на основе этой концепции 159 услуг в социальных сферах предоставляются по принципу «единого окна», оперативно, прозрачно, в соответствии с комфортом и удовлетворением граждан.
За истекший период услугами DOST воспользовались более 1 миллиона 800 тысяч граждан, а уровень удовлетворенности граждан этими услугами составляет 98,1 процента.
Было отмечено, что Агентство DOST удостоено многих международных наград, модель DOST в ближайшее время будет внедрена в Республике Молдова, а ряд других стран также заинтересованы в применении этой практики.
В завершение был обсужден визит представителей МВФ в Азербайджан и состоялся широкий обмен мнениями о перспективах сотрудничества.