DOST konsepsiyasının Moldovada tətbiqi ilə bağlı praktiki işlərə başlanacaq
Yaxın vaxtlarda Moldova Respublikasında DOST konsepsiyasına uyğun modelin tətbiqinə başlanacaq. Bunu DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov ölkəmizdə səfərdə olan Moldova nümayəndə heyəti ilə keçirilən yekun görüşdə bildirib.
Tədbirdə Moldova Respublikası üçün uyğunlaşdırılmış DOST konsepsiyası təqdim olunub. Moldovanın Sosial Sığorta üzrə Milli Kassanın direktoru Yelena Tibirna DOST konsepsiyasının tətbiqi ilə bağlı tezliklə ölkəsində praktiki işlərə başlanılacağını bildirib. Buna binaların xidmətyönümlü olması, rəqəmsallaşdırılma, kadr seçimi və s. məsələlər daxildir.
Görüşdə həmçinin DOST Agentliyinin mütəxəssislərinin Moldovaya ezam olunması, praktiki işlərin yerinə yetirilməsi ilə bağlı moldovalı həmkarlara yerində dəstək göstərilməsi qərara alınıb.
Tədbirin sonunda Azərbaycana səfəri başa çatan Moldova nümayəndə heyətinə xatirə hədiyyələri təqdim olunub.
Qeyd edək ki, 13-18 noyabr tarixlərini əhatə edən səfər çərçivəsində Moldova nümayəndə heyəti ilə bir sıra görüş və tədbirlər təşkil olunub.

В Молдове начнется практическая работа по внедрению концепции DOST
В ближайшее время в Республике Молдова начнется внедрение модели в соответствии с концепцией DOST. Об этом заявил председатель правления агентства DOST Фарид Мамедов на итоговой встрече с молдавской делегацией, находящейся в нашей стране.
На мероприятии была представлена ​​концепция DOST, адаптированная для Республики Молдова. Директор Национального фонда социального страхования Молдовы, Елена Тибирна сообщила, что в ее стране скоро начнется практическая работа по внедрению концепции DOST. В это включены и вопросы по сервисно-ориентированию и цифровизации зданий, подбор персонала и т. д.
На встрече также было решено направить специалистов Агентства DOST в Молдову и оказать на месте поддержку молдавским коллегам в реализации практической работы.
В завершение мероприятия молдавской делегации, завершившей свой визит в Азербайджан, были вручены памятные подарки.
Следует отметить, что в рамках визита, проходившего 13-18 ноября, с молдавской делегацией был организован ряд встреч и мероприятий.