13 dekabr 2023, 14:04
DOST mərkəzləri şəbəkəsinin genişləndirilməsi istiqamətində növbəti addım olaraq bu il avqustun 7-də Prezident İlham Əliyevin iştirakı ilə Bərdədə Qarabağ Regional DOST mərkəzinin açılışı olub. Beləliklə, DOST mərkəzlərinin sayı 7-ə çatıb.
Birinci vitse-prezident Mehriban xanım Əliyevanın təşəbbüsü olan DOST konsepsiyası əsasında 159 sosial xidmət “bir pəncərə”dən, müasir və çevik, şəffaf mexanizmlərlə, vətəndaş rahatlığı və məmnunluğuna uyğun təqdim olunur.
“Könüllü DOST” proqramına isə bu ilin 11 ayında 22,7 minə yaxın müraciət olub və proqrama daha 1352 nəfər cəlb edilib.

За январь-ноябрь текущего года в центрах DOST обслужено 642 тысячи граждан.
Очередным шагом в расширении сети центров DOST стало открытие Карабахского Регионального Центра DOST в г. Барда при участии президента Ильхама Алиева 7 августа этого года. Таким образом, количество центров DOST достигло 7.
На основе концепции DOST, инициированной первым вице-президентом Мехрибан Алиевой, 159 социальных услуг предоставляются из «единого окна», с использованием современных, гибких, прозрачных механизмов в соответствии с комфортом и удовлетворенностью граждан.
За 11 месяцев текущего года в программу «Волонтёр DOST» подано около 22,7 тыс. заявок, в программу привлечено еще 1,352 человека.