DOST Agentliyində Qazaxıstan nümayəndə heyəti ilə görüş olub
Qazaxıstanın Əmək Resurslarının İnkişafı Mərkəzinin prezidenti Daulet Arqandıkovun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti DOST Agentliyində olub.
Qonaqlar əvvəlcə 1 saylı Bakı DOST Mərkəzində əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olublar. DOST mərkəzlərinin fəaliyyəti və iş prinsipi onlara izah olunub.
Daha sonra keçirilən görüşdə DOST Agentliyinin İdarə Heyəti sədrinin müavini Seymur Alıyev DOST konsepsiyası barədə qonaqlara məlumat verib. Bildirilib ki, DOST mərkəzlərində əmək və məşğulluq, sosial təminat, ünvanlı dövlət sosial yardımı, əlillik və reabilitasiya, pensiya, sosial sığorta və s. üzrə 160 növ xidmət göstərilir. DOST konsepsiyasının dünyanın qabaqcıl təcrübələri sırasına daxil edildiyi, beynəlxalq müstəvidə uğurlar qazandığı qonaqların diqqətinə çatdırılıb.
Görüşdə DOST Agentliyinin, eləcə də DOST Rəqəmsal İnnovasiyalar Mərkəzi vasitəsi ilə reallaşdırılan elektron xidmətlərinə dair təqdimatlar edilib.

Делегация во главе с президентом Центра развития трудовых ресурсов Казахстана Даулетом Аргандиковым посетила Агентство DOST.
Гости сначала ознакомились с услугами, предоставляемыми населению в Центре DOST № 1 в Баку. Им было рассказано о деятельности и принципах работы центров DOST.
На дальнейшей встрече заместитель председателя правления Агентства DOST Сеймур Алыев ознакомил гостей с концепцией DOST. Он отметил, что в центрах DOST предоставляется 160 видов услуг в области труда и занятости, социальной защиты, адресной государственной социальной помощи, инвалидности и реабилитации, пенсий, социального страхования и т. д. Гостям также было сообщено, что концепция DOST вошла в число передового мирового опыта и добилась успехов на международной арене.
На встрече были представлены электронные услуги, реализуемые через Агентство DOST, а также через Центр цифровых инноваций DOST.