Qaxda özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində yaradılan kiçik biznes sahələrinə baxış olub
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev və Qax Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Musa Şəkiliyev özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində Qax rayon sakinləri Abidov Tofiq Bədrəddin oğlu və Əliyeva Nərmin Vəli qızı üçün qurulmuş kiçik təsərrüfatlara baxış keçiriblər.
Özünüməşğulluq proqramı üzrə verilmiş avadanlıqlar hesabına T.Abidov avtomobil şinlərinin bərpası və təmiri,  N.Əliyeva isə qadın gözəllik salonu üzrə kiçik biznes sahələrini yaradıblar.
Hər iki proqram iştirakçısı işsiz şəxslərin kiçik biznesə çıxışının dəstəklənməsi üçün yaradılan şəraitə görə dövlətimizin başçısına minnətdarlıqlarını ifadə ediblər. Onlar qurduqları kiçik təsərrüfatların fəaliyyəti barədə məlumat verib, biznes sahələrini genişləndirməyə səy göstərdiklərini qeyd ediblər.
Mühüm sosial-iqtisadi əhəmiyyəti ilə seçilən özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində ötən dövrdə Qax rayonunda da 840 nəfərə aktivlər verilərək onlar üçün kiçik təsərrüfatlar yaradılıb.

Министр труда и социальной защиты населения Сахиль Бабаев и глава Гахского района Муса Шакилиев посетили небольшие хозяйства, созданные в рамках программы самозанятости жителями района Тофиком Абидовым и Нармин Алиевой.
Благодаря предоставленному оборудованию в рамках программы самозанятости, Тофик Абидов открыл малый бизнес по восстановлению и ремонту автомобильных шин, а Нармин Алиева создала салон красоты для женщин.
Оба участника программы выразили благодарность президенту страны за созданные условия для поддержки выхода безработных на малый бизнес. Они поделились информацией о работе своих хозяйств и отметили, что прилагают усилия для их расширения.
За последнее время в Гахском районе в рамках программы самозанятости, имеющей важное социально-экономическое значение, было предоставлено 840 активов, что позволило создать новые малые хозяйства.