DOST Agentliyində Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında İctimai şuranın üzvləri ilə görüş keçirilib.
DOST Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Fərid Məmmədov şura üzvlərinə Agentlikdəki yeniliklər barədə məlumat verib. O bildirib ki, DOST Agentliyi ötən gün Portuqaliyada Avropa Sosial Şəbəkəsinin “European Social Services Awards – 2024” (ESSA 2024) müsabiqəsinin qalibi olub. Bu mükafat DOST Agentliyinin Avropa Sosial Şəbəkəsi tərəfindən layiq görüldüyü 2-ci, ümumilikdə isə 27-ci beynəlxalq mükafatdır.
Görüşdə həmçinin ötən dövrdə DOST mərkəzlərinə müraciət edən vətəndaşların sayının 3 milyonu ötdüyü qeyd olunub. DOST xidmətləri şəbəkəsinin genişlənməsi və müraciət sayının artmasına baxmayaraq, vətəndaş məmnunluğu 98,1% təşkil edir.
Fərid Məmmədov DOST mərkəzləri tərəfindən göstərilən xidmətlərin daha da təkmilləşdirilməsi, DOST konsepsiyasının digər beynəlxalq uğurları və s. yenilikləri İctimai şura üzvlərinin diqqətinə çatdırıb.
İctimai şuranın sədri Elşad Məmmədov Nazirliyin və tabeli qurumların vətəndaş cəmiyyəti institutları ilə əməkdaşlığa xüsusi diqqət yetirməsindən məmnunluğunu bildirib. O, həmçinin şuranın fəaliyyəti barədə məlumat verib, bu cür görüşlərin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Tədbirdə həyata keçirilən sosial islahatlar, sosial dəstək tədbirləri və gələcək əməkdaşlıq məsələləri ilə bağlı müzakirələr aparılıb, İctimai şuranın üzvlərinin təklifləri dinlənilib.

В Агентстве DOST состоялась встреча с членами общественного совета при Министерстве труда и социальной защиты населения.
Председатель Правления Агентства DOST Фарид Мамедов сообщил членам совета о новшествах в Агентстве. Он отметил, что Агентство DOST стало победителем конкурса «European Social Services Awards – 2024» (ESSA 2024), организованного Европейской социальной сетью в Португалии. Эта награда является второй для Агентства DOST от Европейской социальной сети и 27-й международной наградой.
На встрече также было отмечено, что количество граждан, обратившихся в DOST центры, превысило 3 миллиона. Несмотря на расширение сети DOST-услуг и рост числа обращений, уровень удовлетворенности граждан составляет 98,1%.
Фарид Мамедов ознакомил членов общественного совета с усовершенствованием услуг, предоставляемых центрами DOST, международными успехами концепции DOST и другими новшествами.
Председатель общественного совета Эльшад Мамедов выразил удовлетворение тем, что Министерство труда и социальной защиты населения и его подведомственные учреждения уделяют особое внимание сотрудничеству с институтами гражданского общества. Он также рассказал о деятельности совета и подчеркнул важность таких встреч.
На мероприятии были обсуждены социальные реформы, меры социальной поддержки и вопросы будущего сотрудничества, а также выслушаны предложения членов общественного совета.