4 saylı Bakı DOST Mərkəzinin əməkdaşları şəhid Nihad Rzaxanovun ailəsini ziyarət ediblər.
Vətən müharibəsində cəbhənin müxtəlif istiqamətlərində döyüşən Nihad Rzaxanov 6 noyabr 2020-ci il tarixində Xocavənd rayonu ərazisində gedən döyüşlərdə şəhid olub. Prezident İlham Əliyevin sərəncamları ilə ölümündən sonra “Vətən uğrunda”, "Xocavəndin azad olunmasına görə", “Füzulinin azad olunmasına görə” medalları və 3-cü dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə tətif edilib.
Görüş zamanı şəhidimizin əziz xatirəsi anılıb, şərəfli döyüş yolundan, göstərdiyi qəhrəmanlıqlardan bəhs olunub.
Şəhid ailəsi ziyarət üçün təşəkkür edib, dövlət tərəfindən göstərilən diqqət və qayğıdan razılıqlarını bildiriblər.

Сотрудники 4-го Бакинского DOST Центра посетили семью шехида Нихада Рзаханова
Сотрудники 4-го Бакинского DOST Центра посетили семью шехида Нихада Рзаханова, который отдал свою жизнь за Родину во время Отечественной войны.
Нихад Рзаханов сражался на различных участках фронта и погиб 6 ноября 2020 года в боях за освобождение территории Ходжавендского района. Его героизм был отмечен высокими государственными наградами. Указом Президента Азербайджана Ильхама Алиева он был посмертно удостоен медалей “За отвагу”, “За освобождение Ходжавенда”, “За освобождение Физули”, а также ордена 3-й степени “За службу Родине”.
Во время визита была почтена память героя, рассказано о его героическом боевом пути и подвигах.
Семья шехида выразила глубокую благодарность за проявленное внимание, поддержку и постоянную заботу со стороны государства.