Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla Əliyeva və Bakı Media Mərkəzinin rəhbəri Arzu Əliyeva DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzi tərəfindən COP29-un Yaşıl Zonasındakı “Art Pavillion”da təqdim edilən sərgi ilə tanış olublar.
Əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev Mərkəzdə sosial cəhətdən həssas qrupların yaradıcı potensialının inkişaf etdirilməsi üçün aparılan işlər barədə məlumat verib.
Sərgidə Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzi və “DOST Evi” filialının həssas əhali qruplarına aid benefisiarları və təlimçilərinin 50-dən çox əl işi nümayiş etdirilir.
Əl işləri sırasında yaşıl dünyaya, ətraf mühitin mühafizəsinin, təbiəti qorumağın vacibliyinə həsr olunmuş sənət nümunələri də yer alıb.
Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin əlilliyi olan şəxslərdən ibarət benefisiarlarının ifasında təqdim edilən konsert proqramını da izləyiblər.
Müslüm Müslümzadə, Səbinə Əsgərova, Xaliq Şərifov, Səməd Novruzov, Nurlan Əhmədov, Fərid Abdullayev tərəfindən Azərbaycan və xarici ölkə bəstəkarlarının əsərləri ifa olunub.
Təqdim edilən sərgi və konsert proqramı böyük maraqla qarşılanıb.
Leyla Əliyeva və Arzu Əliyeva DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzinin benefisiarları ilə görüşərək onlarla söhbət edib və xatirə şəkilləri çəkdiriblər.

Вице-президент Фонда Гейдара Алиева Лейла Алиева и руководитель Бакинского Медиа Центра Арзу Алиева ознакомились с выставкой, организованной Центром инклюзивного развития и творчества DOST в "Art Pavilion" в Зеленой зоне COP29.
Министр труда и социальной защиты населения Сахиль Бабаев рассказал о деятельности Центра, направленной на развитие творческого потенциала социально уязвимых групп населения.
На выставке представлено более 50 изделий ручной работы, созданных бенефициарами и тренерами Центра инклюзивного развития и творчества DOST и филиала "DOST Evi", которые работают с представителями уязвимых групп. Среди экспонатов — произведения искусства, посвящённые зелёному миру, охране окружающей среды и необходимости сохранения природы.
Лейла Алиева и Арзу Алиева также посетили концертную программу, представленную бенефициарами Центра, в числе которых были люди с инвалидностью. В программе прозвучали произведения азербайджанских и зарубежных композиторов в исполнении Муслима Муслимзаде, Сабины Аскеровой, Халига Шарифова, Самеда Новрузова, Нурлана Ахмедова и Фарида Абдуллаева.
Выставка и концертная программа вызвали большой интерес у посетителей. Лейла Алиева и Арзу Алиева пообщались с бенефициарами Центра и сделали с ними памятные фотографии.