DOST Agentliyi beynəlxalq tədbirdə təmsil olunub
DOST Agentliyi və DOST Rəqəmsal İnnovasiyalar Mərkəzinin əməkdaşlarından ibarət nümayəndə heyəti Türkiyənin İstanbul şəhərində keçirilən seminarda iştirak edib. 21-22 noyabr tarixlərində “Avropada xidmətlərin göstərilməsi və texnoloji yeniliklər” mövzusunda baş tutan seminarda DOST Agentliyini DOST Xidmətləri departamentinin müdir müavini Natiq Qaçayev təmsil edib. Seminar Beynəlxalq Sosial Təminat Assosiyasiyası (ISSA) və Türkiyə Sosial Müdafiə Təşkilatı (Sosyal Güvenlik Kurumu) tərəfindən təşkil edilib.
Seminar çərçivəsində müxtəlif ölkələrdən dəvət olunmuş spikerlər sosial müdafiə sahəsində xidmətlərin avtomatlaşdırılması və proaktiv xidmətlərlə bağlı müsbət təcrübələr barədə məlumatlar təqdim ediblər.
Seminarda müxtəlif ölkələrin qurumlarının nümayəndələri ilə görüşlər keçirilib, qarşılıqlı əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.

Агентство DOST представлено на международном мероприятии
Делегация, состоящая из сотрудников Агентства DOST и Центра цифровых инноваций DOST, приняла участие в семинаре, прошедшем в Стамбуле (Турция). Мероприятие, посвященное теме «Предоставление услуг в Европе и технологические новшества», состоялось 21–22 ноября.
Агентство DOST на семинаре представлял заместитель директора департамента DOST услуг Натиг Гачаев. Организаторами мероприятия выступили Международная ассоциация социального обеспечения (ISSA) и Турецкая организация социального обеспечения (Sosyal Güvenlik Kurumu).
В ходе семинара приглашенные спикеры из различных стран представили успешные примеры автоматизации услуг социального обеспечения и внедрения проактивных сервисов. Также состоялись встречи с представителями организаций из разных стран, на которых были обсуждены перспективы взаимного сотрудничества.