“DigiDOST” altproqramına qeydiyyat başladı
DOST Agentliyinin “Könüllü DOST” proqramının “DigiDOST” altproqramına qeydiyyat başlayıb. İndiyədək müxtəlif sosial sahələrdə fəaliyyət göstərən “Könüllü DOST” proqramı bu dəfə gəncləri texnologiya və rəqəmsal bacarıqlar sahəsində inkişaf etməyə dəvət edir.
“DigiDOST” gənclərə rəqəmsal alətlər, texnologiya və onlayn platformalardan daha səmərəli istifadə etmək, proseslərin təkmilləşdirilməsi, məlumat bazalarının formalaşdırılmasını öyrənmək imkanları təqdim edir.
“DigiDOST” altproqramının iştirakçıları DOST Rəqəmsal İnnovasiyalar Mərkəzinin fəaliyyət sahələrində uyğun sorğuların cavablandırılması, məlumat bazaları ilə iş, proseslərin təkmilləşdirilməsi, rəqəmsal savadlılığın artırılması və s. istiqamətlərdə fəaliyyət göstərəcəklər.
Proqramda iştirak etmək istəyən şəxslər aşağıdakı linkə daxil olaraq qeydiyyatdan keçə bilərlər:
https://forms.gle/tnJwTPfHnPPXcZWg8
Qeyd edək ki, hazırda “Könüllü DOST” proqramı çərçivəsində 7 altproqram (“Gənc DOST”, “Gümüşü DOST”, “Korporativ DOST”, “İnklüziv DOST”, “Distant DOST”, “DigiDOST”, “TeleDOST”) icra edilməkdədir.

Зарегистрироваться на подпрограмму "DigiDOST" Программы "Волонтёр DOST" Агентства DOST можно уже сейчас. Ранее программа "Волонтёр DOST", работающая в различных социальных сферах, приглашала молодежь развивать свои навыки в области технологий и цифровых компетенций.
Подпрограмма "DigiDOST" предоставляет молодым людям возможности для более эффективного использования цифровых инструментов, технологий и онлайн-платформ, а также обучения улучшению процессов, созданию баз данных и многому другому.
Участники подпрограммы "DigiDOST" будут работать в Центре цифровых инноваций DOST, отвечать на соответствующие запросы, управлять базами данных, улучшать процессы и повышать цифровую грамотность.
Лица, желающие участвовать в программе, могут зарегистрироваться, перейдя по следующей ссылке:
https://forms.gle/tnJwTPfHnPPXcZWg8
Стоит отметить, что в настоящее время в рамках программы "Волонтёр DOST" реализуются 7 подпрограмм: "Молодой DOST", "Серебряный DOST", "Корпоративный DOST", "Инклюзивный DOST", "Дистанционный DOST", "DigiDOST" и "TeleDOST".