Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyindəki DOST Agentliyində ölkəmizdə səfərdə olan Ruanda Respublikasının İnkişaf Şurasının Baş İcraçı Direktorunun müavini Juliana Muganzanın başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüş olub.
Qonaqlar əvvəlcə 1 saylı DOST Mərkəzi, burada əhaliyə göstərilən xidmətlərlə tanış olublar. Onlar üçün DOST konsepsiyası və sosial sahədə tətbiq olunan geniş elektronlaşma proqramına dair təqdimatlar edilib
Nümayəndə heyəti ilə görüşdə əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Anar Kərimov son illər ölkəmizdə əmək, məşğulluq, sosial müdafiə sahələrində aparılan islahatlar, DOST konsepsiyası barədə məlumat verib. Sosial sahədə icra olunan elektronlaşdırma proqramının nailiyyətləri diqqətə çatdırılıb.
Qeyd olunan sahələrdə Ruandanın müvafiq qurumları ilə təcrübə mübadilələri aparılmasına hazır olduğumuz qeyd edilib.
J.Muqanza ölkəmizə səfər etmələrindən məmnunluğunu ifadə edib, ikitərəfli əməkdaşlıq əlaqələrinin genişləndirilməsində maraqlı olduqlarını vurğulayıb.

В Агентстве DOST состоялась встреча с делегацией Республики Руанда, возглавляемой заместителем генерального директора Совета по развитию Руанды Жулианой Муганзой, которая находится с официальным визитом в нашей стране.
Гости посетили Бакинский центр DOST №1и ознакомились с услугами, предоставляемыми населению. Для делегации были проведены презентации, посвященные концепции DOST и широко внедряемым электронным программам в социальной сфере.
В ходе встречи заместитель министра труда и социальной защиты населения Азербайджана Анар Керимов представил информацию о реформах, проводимых в последние годы в области труда, занятости и социальной защиты в нашей стране, а также о концепции DOST. Были подчеркнуты достижения в реализации программы электронного правительства в социальной сфере.
Отмечено, что мы готовы к обмену опытом с соответствующими органами Руанды в этих областях.
Жулиана Муганза выразила удовлетворение визитом в нашу страну и подчеркнула заинтересованность в расширении двустороннего сотрудничества.
В ходе встречи также состоялся обмен мнениями по вопросам будущего сотрудничества в социальной сфере.