DOST mərkəzlərində yeni rekord qeydə alındı
DOST mərkəzlərində rekord sayda vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Fevralın 3-də mərkəzlərə ümumilikdə 6480 nəfər vətəndaş müraciət edib. Bu göstərici DOST mərkəzlərində indiyədək qeydə alınan ən yüksək nəticədir.
Gün ərzində 1 saylı Bakı DOST Mərkəzinə 819 nəfər, 2 saylı Bakı DOST Mərkəzinə 783 nəfər, 3 saylı Bakı DOST Mərkəzinə 1682 nəfər, 4 saylı Bakı DOST Mərkəzinə 1087 nəfər, 5 saylı Bakı DOST Mərkəzinə 447 nəfər, Abşeron DOST Mərkəzinə 909 nəfər, Qarabağ Regional DOST Mərkəzinə 639 nəfər, ƏƏSMN-in qəbul şöbəsinə 102 nəfər, Qarabağ Regional DOST Mərkəzinin Şuşa filialına isə 12 nəfər nəfər vətəndaş müraciət edib.
Müraciətlər, əsasən pensiya (16,91%), sosial müavinətlər (23,70%), məşğulluq (21,14%), əlillik (4,83%), sosial xidmət (2,61%), vahid əlaqələndirmə mərkəzi (1,15%), əmək münasibətləri (1,40%) və yardımçı xidmətlərlə (28,58%) bağlı olub.
Qeyd edək ki, hazırda ölkə üzrə 7 DOST mərkəzi, həmçinin Zəngilan rayonunun Ağalı kəndində Smart DOST məntəqəsi və Qarabağ Regional DOST Mərkəzinin Şuşa filialı fəaliyyət göstərir. Bu mərkəzlərdə indiyədək 3,3 milyondan çox vətəndaşa xidmət göstərilib. DOST xidmətlərindən vətəndaşların məmnunluq səviyyəsi 98,5 faiz təşkil edir. “DOST” Çağrı Mərkəzi 142 üzrə isə 6,9 milyondan çox zəng cavablandırılıb və məmnunluq səviyyəsi 93,6 faizdir.

В центрах DOST зафиксировано рекордное количество обращений граждан. 3 февраля в центры обратились в общей сложности 6480 человек. Этот показатель является самым высоким за всю деятельность центров DOST.
В течение дня в Бакинский центр DOST 1 обратились 819 человек, в центр DOST 2 (Баку) — 783 человека, в центр DOST 3(Баку) — 1682 человека, в центр DOST 4 (Баку) — 1087 человек, в центр DOST 5 (Баку) — 447 человек, в Абшеронский центр DOST — 909 человек, в Карабахский региональный центр DOST — 639 человек, в приемную Министерства труда и социальной защиты населения — 102 человека, а в филиал Карабахского регионального центра DOST в Шуше — 12 человек.
Обращения касались в основном вопросов пенсий (16,91%), социальных пособий (23,70%), занятости (21,14%), инвалидности (4,83%), социальных услуг (2,61%), единого координационного центра (1,15%), трудовых отношений (1,40%) и вспомогательных услуг (28,58%).
Следует отметить, что в настоящее время в стране функционируют 7 центров DOST, а также умный пункт DOST в селе Агали в районе Зангилан и филиал Карабахского регионального центра DOST в Шуше. Эти центры обслужили более 3,3 миллиона граждан. Уровень удовлетворенности граждан услугами DOST составляет 98,5%. В Колл-центре DOST по номеру 142 было обработано более 6,9 миллиона звонков, а уровень удовлетворенности составляет 93,6%.